Notebooky | Testy | Honor

Honor Magicbook: notebook pro ty, kteří se ztrácejí v parametrech [test]

  • Použité komponenty nejsou nejlepší, ale stačí
  • Za stejnou cenu můžete mít 14" nebo 15,6" verzi
  • Stojí stejně jako konkurence, nemusíte ale řešit konfiguraci

Honor Magicbook, který se nyní začíná prodávat i v České republice, nemá velký význam hodnotit po stránce hardwaru. Jasně, nepřijdete v článku o testy výkonu a výdrže, parametry displeje a jeho silná i slabá místa. V konečném důsledku ale na tom tolik záležet nebude.

Jeden a basta

Honor se totiž rozhodl pro unikátní strategii prodeje hardwaru. Prodávat bude jen jednu konfiguraci za stejnou cenu ve dvou úhlopříčkách. Na vás bude jen volba, zda chcete kompaktní 14“ notebook, nebo větší 15,6“ s pohodlněji čitelným displejem. Cena bude vždy stejná.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Minimalistický design nic nenarušuje a nekazí, nejvíc se Honor odvázal na hraně displeje

Trápí vás, že se při nákupu notebooku nedokážete vyznat ve všech parametrech a nechápete, které číslo v tabulce dává pro vaše použití větší smysl? Honor toto rozhodování udělal za vás. Prodává jedinou konfiguraci, která je „tak akorát“. Není geniální, současně ale neschovává nějaký podraz, jen aby si výrobce mohl dát do letáku „cena od“ s konfigurací, kterou byste měli obejít obloukem.

Honor Magicbook

Ryzen 5 3500U ● Radeon Vega 8 ● 8 GB DDR4 ● 14" FullHD IPS matný (jas 261 nits, dE 10,07) ● 256 GB SSD ● 2× USB 3, USB-C, HDMI, audio ● 802.11ac 2×2, Bluetooth 4.2 ● 55,8 Wh ● 32,2 × 21,4 × 1,4 cm ● 1,36 kg

Cena: 15 990 Kč

Ani Apple, často chválený za přehlednou omezenou nabídku, není tak razantní. Konfigurací i jednoho typu Macbooku si můžete naklikat mnoho, současně ty nejnižší konfigurace trápí často problém s „cenou od“ za nevhodnou konfiguraci. Nekompromisní přístup Honoru tedy musím rozhodně ocenit. Třeba se to časem rozmělní do více různých variant notebooků, přehlednost současné nabídky je ale rozhodně osvěžující.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Video, Notebooky, Apple, Testy, AMD, Čína, USA, Wi-Fi, Intel, Huawei, SSD, Minecraft, Ryzen, MacBook, Acer, HDMI, NFC, Honor, MagicBooku, Konfigurace, Lola, Displej, MagicBook, Fire strike, Radeon Vega

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč