Notebooky | Testy | Honor

Honor Magicbook: notebook pro ty, kteří se ztrácejí v parametrech [test]

  • Použité komponenty nejsou nejlepší, ale stačí
  • Za stejnou cenu můžete mít 14" nebo 15,6" verzi
  • Stojí stejně jako konkurence, nemusíte ale řešit konfiguraci

Honor Magicbook, který se nyní začíná prodávat i v České republice, nemá velký význam hodnotit po stránce hardwaru. Jasně, nepřijdete v článku o testy výkonu a výdrže, parametry displeje a jeho silná i slabá místa. V konečném důsledku ale na tom tolik záležet nebude.

Jeden a basta

Honor se totiž rozhodl pro unikátní strategii prodeje hardwaru. Prodávat bude jen jednu konfiguraci za stejnou cenu ve dvou úhlopříčkách. Na vás bude jen volba, zda chcete kompaktní 14“ notebook, nebo větší 15,6“ s pohodlněji čitelným displejem. Cena bude vždy stejná.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Minimalistický design nic nenarušuje a nekazí, nejvíc se Honor odvázal na hraně displeje

Trápí vás, že se při nákupu notebooku nedokážete vyznat ve všech parametrech a nechápete, které číslo v tabulce dává pro vaše použití větší smysl? Honor toto rozhodování udělal za vás. Prodává jedinou konfiguraci, která je „tak akorát“. Není geniální, současně ale neschovává nějaký podraz, jen aby si výrobce mohl dát do letáku „cena od“ s konfigurací, kterou byste měli obejít obloukem.

Honor Magicbook

Ryzen 5 3500U ● Radeon Vega 8 ● 8 GB DDR4 ● 14" FullHD IPS matný (jas 261 nits, dE 10,07) ● 256 GB SSD ● 2× USB 3, USB-C, HDMI, audio ● 802.11ac 2×2, Bluetooth 4.2 ● 55,8 Wh ● 32,2 × 21,4 × 1,4 cm ● 1,36 kg

Cena: 15 990 Kč

Ani Apple, často chválený za přehlednou omezenou nabídku, není tak razantní. Konfigurací i jednoho typu Macbooku si můžete naklikat mnoho, současně ty nejnižší konfigurace trápí často problém s „cenou od“ za nevhodnou konfiguraci. Nekompromisní přístup Honoru tedy musím rozhodně ocenit. Třeba se to časem rozmělní do více různých variant notebooků, přehlednost současné nabídky je ale rozhodně osvěžující.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Video, Notebooky, Testy, Apple, Intel, AMD, SSD, USA, Čína, Wi-Fi, Huawei, Ryzen, Minecraft, Acer, MacBook, NFC, HDMI, Honor, Fire strike, Konfigurace, Česká republika, Crystal disk Mark, Huawei MateBook, MagicBook, Radeon Vega25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Herní filosofie: jak se hrálo před čtvrt stoletím aneb počínající krize průmyslu

Herní filosofie: jak se hrálo před čtvrt stoletím aneb počínající krize průmyslu

Máte rádi nostalgické vzpomínání? My ano a dost věcí jsme si díky tomu uvědomili.

Ladislav Novák
Retro
Ohromující růst Realme o 4104 procent. Značka už je v TOP 4 v Česku, Řecku i ve Slovinsku

Ohromující růst Realme o 4104 procent. Značka už je v TOP 4 v Česku, Řecku i ve Slovinsku

Producent chytrých mobilních telefonů realme pokračuje v úspěšném tažení. Za 12 měsíců od vstupu na český trh se vypracoval do TOP 4 nejdodávanějších značek u nás a dle dat výzkumné společnosti Canalys vykázal ohromující meziroční nárůst o 4104 procent. Značce realme se daří i v Řecku a ve Slovinsku.

tisková zpráva