HomeSite 4.01 – více než o setinku lepší

Setinková verze by sváděla k domněnce, že se zase tak moc nezměnilo, ale vylepšení a opravy tu jsou zřetelné. Doporučujeme.
Tak jsem kliknul v HomeSite omylem na položku Check for new version a ejhle, nová verze byla dostupná. Ona je tam již aspoň měsíc, ale možná o ní ještě nevíte. Podle číslování se jedná pouze o setinku, ale vylepšení tu jsou a instalace se vyplatí. Update je možné instalovat pouze na registrovanou verzi, zkušební verzi je nutné znovu stáhnout celou, na velikosti souboru ale příliš neušetříte – update měří 11 MB.

Opraveno bylo mnohé, mne nejvíce těší opravy u práce s FTP servery. Nejsou již problémy s připojováním na jiný port než 21, při opětovném přihlašování na FTP server se nenačtou soubory z hlavního adresáře i když jste v nějakém zanořeném. U FTP přibyla možnost přejmenovávat soubory a vytvářet či mazat složky. Opraveny byly problémy s používání ASP tagů <% a %> uvnitř jiného tagu. Další opravy se týkají spíše minoritních prvků, které nějak výrazně život nekomplikovaly. Co zůstalo – korektor pravopisu stále nepracuje s českými znaky, takže je nadále nepoužitelný.

Bylo přidáno ale i celá řada vylepšení. Zabudovaný prohlížeč vytvářených stránek nyní kromě Internet Exploreru může používat i engine Gecko, to je ale zatím jen ve fázi testování. Výrazně byla ale upravena řada dialogových oken pro nastavení parametrů tagů, kde byly do samostatných záložek odděleny styly, události a parametry v jednotlivých prohlížečích. Zatím mi to ale nepřipadá příliš přehledné, třeba záložka událostí obsahuje další kartu se záložkami, pak máte již hodně přezáložkováno. Přibyla také podpora pro některé nové tagy.

Výrazná vylepšení dostala podpora ColdFusion - nový tvůrce výrazů, lepší nápovědu a podobně. Stejně tak byl doplněn vnitřní skriptovací jazyk o podporu formátu ZIP a protokolu HTTP. To jsou ale věci které příliš zřejmě neoceníte.

Pokud používáte HomeSite 4.0 určitě si update nainstalujte, zejména, pokud používáte HomeSite pro přístup ke stránkám přes FTP. Pokud využíváte ColdFusion, najdete nějaká drobná vylepšení, no a pokud jste fanouškem Gecko, můžete stránky kontrolovat i v něm. Update si nahrejte na http://www.allaire.com v sekci download a Update Software. (Přímý link neuvádím kvůli tomu, že Allaire vyžaduje registraci pro přístup na stránky se soubory)

Diskuze (2) Další článek: Překonán rekord hustoty záznamu, nový disk 36 GB

Témata článku: Software, Internet, Programování, Gecko, Nové přihlašování, Více, Řada vylepšení, Update, Registrovaná karta, Set


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky