HOMEBANKING IPB banky a ostatních v současnosti

Nedávno tiskem proběhla zpráva, že počet klientů Investiční a Poštovní banky, a.s., který užívá pro správu svých účtů službu IPB HOMEBANKING, překročil 10 000.
Nedávno tiskem proběhla zpráva, že počet klientů Investiční a Poštovní banky, a.s., který užívá pro správu svých účtů službu IPB HOMEBANKING, překročil 10 000.

Díky službě IPB HOMEBANKING, která startovala loni v únoru, mají klienti banky možnost kontrolovat a obsluhovat své účty prostřednictvím osobního počítače a sítě Internet. Klientům je k dispozici nejen přehled o aktuálním stavu prostředků na jejich účtech (výpisy z účtů, on-line historie účtů, on-line aktuální zůstatek apod.), ale samozřejmě i možnost provádění aktivních operací, kdy mohou přímo ze svého počítače zadávat příkazy k úhradě či inkasu (hromadné i jednotlivé), nebo prioritní platby umožňující on-line převod prostředků mezi účty vedenými v IPB. Samozřejmostí je i zadávání platebních příkazů do zahraničí.

Od prosince 1999 nabízí IPB kromě služby IPB HOMEBANKING i další z moderních nástrojů přímého bankovnictví – IPB GSM BANKING. Ten umožňuje kontrolu a obsluhu účtů prostřednictvím mobilních telefonů podporujících technologii SIM Toolkit, které jsou zapojeny do sítě Paegas. Během prvních dvou měsíců si novou službu zřídilo okolo 400 klientů.

Nástroje bezkontaktního bankovnictví lze spojit se všemi standardními klientskými účty nabízenými bankou.

Živě komentuje: Pokud se rozhodneme srovnávat homebanking IPB s obdobnou službou, nabízí se na prvním místě Expandia banka. Ta s nabídkou svých služeb začala v květnu 1998 a na konci roku oznámila 20 000 klientů. Expandia tedy působí na trhu zhruba dvakrát delší časové období a má dvojnásobek klientů. Přírůstek klientů u obou institucí je v absolutní podobě zhruba stejný. Expandia má trochu těžší pozici; klienti, kteří měli zájem o přechod k této bance, museli řešit těžké dilema: zda podstoupit případné komplikace s přechodem na jiný účet (změna čísla, trvalé příkazy apod.). Služby Expandie tedy zvolila skupina, která uměla náležitě ocenit služby banky a také za ně ovšem zaplatit. Počet těchto lidí podle mne – alespoň v současné době – dosáhl maxima.

Ostatní zájemci zvolili vyčkávací taktiku – počkám, až podobné služby nabídne moje banka. Klienti IPB se tedy dočkali a je s podivem, že jich IPB dokázala zatím tak málo oslovit.

V současné době totiž vede IPB 120 tisíc IPB Osobních kont, 21 tisíc IPB studentských kont a 12 tisíc IPB Privátních TOP kont – tedy velké množství potencionálních uživatelů služby. Myslím, že akce typu "zřízení služby do konce roku zdarma" naprosto marketingově nepostačují, byla by vhodná alespoň nějaká redukce měsíčního poplatku za používání homebankingu, např. pro studenty, kteří tvoří výraznou část klientů IPB. IPB mimochodem zpoplatňuje také každé prohlédnutí zůstatku a výpis historie účtu na Internetu. Není se čemu divit, investice do systému, umožňujícímu otevření bankovního informačního systému uživateli, nebyla jistě zanedbatelná. To by ovšem vyřešila i širší nabídka tarifů – např. větší měsíční poplatek = pasivní prohlídka účtu zdarma apod.

Co se týká ostatních institucí nabízejících přijatelné i-net bankovnictví, bylo by škoda vynechat družstevní záložnu z finanční skupiny FIO, která bývá neoprávněně házena do jednoho pytle s ostatními záložnami, které se díky svým finančním čachrům ocitly v nucené správě a mnohé před krachem.

Diskuze (13) Další článek: MicroScan E75: Ladič pian

Témata článku: Internet, Banka, Měsíční poplatek, Maximus, Apod, Současnost, Účet, Nabízející uživatel, OST, Současné období, Klient, Bank, Banky, Ban


Určitě si přečtěte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián | 21

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

** AMD představilo tři nové grafické karty ** Všechny s architekturou RDNA2, kterou používají i PS5 a Xbox Series ** Karty útočí přímo na GeForce RTX 3000

Karel Javůrek | 78

Karel Javůrek
Radeon RX 6000Grafické kartyAMD
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5