Hudba, filmy, seriály | Raspberry Pi

Hollywoodské trháky včetně těch od Marvelu se neobejdou bez armády mikropočítačů Raspberry Pi

Co mají společného hollywoodské blockbustery jako Avengers: Endgame, Venom, chystaný remake Duny nebo třeba seriál For All Mankind? Byť se všechny do jednoho chlubí skvělými počítačovými efekty, při výrobě se neobešly bez armády laciných prototypovacích destiček Raspberry Pi.

Na začátku byl tento retweet, který se nedávno objevil na oficiálním profilu Raspberry Pi a vzbudil velkou pozornost komunity:

Znázorňuje jednu z postav Marvel Universe uvnitř malé místnosti vyplněné fotoaparáty. Britskou nadaci ale pochopitelně zaujalo něco jiného – u každého fotoaparátu je totiž na zadní straně rámu připevněná bílá krabička se stejnojmenným mikropočítačem.

Fotoaparáty řízeně pořídí snímek ze všech úhlů, no a patřičný fotogrammetrický software pak využije geometrických rozdílů mezi shodnými body na snímcích pořízených z odlišných úhlů k rekonstrukci 3D modelu.

Kamion plný fotoaparátů a Malin

Armáda britských Malin – doposud nejúspěšnějšího ostrovního počítače – pak ve fotogrammetrické místnosti slouží jako elektronické spouště. Jsou jich tam stovky, takže se celková suma jen za tyto destičky vyšplhá až na stovky tisíc korun.

The Scan Truck v akci:

Místnost je ke všemu mobilní, patří totiž společnosti The Scan Truck, která se skenovacím kamionem může vyrazit v podstatě kamkoliv. A právě proto hromada fotoaparátů a jejich obslužných krabiček posloužila pro výrobu celé plejády filmů, reklam a 3D modelů prakticky čehokoliv od lidí po předměty.

Diskuze (17) Další článek: Pandemie zvedla riziko setkání s kybernetickou hrozbou o 41 %. V Česku je pravděpodobnost útoku trochu nižší

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, Armáda, Raspberry Pi, Fotoaparát, Výroba, FDB, Místnost, Malin, Hollywoodský trhák, For All Mankind, Endgame, Mikropočítač, Marvel, Trhák, Avengers, Aug, Digitální fotoaparáty na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Doba pokročila. Češi dostali aplikaci, se kterou mohou partnerovi odsouhlasit sexuální styk

Doba pokročila. Češi dostali aplikaci, se kterou mohou partnerovi odsouhlasit sexuální styk

** Mobilní aplikace XPass chce zatočit se sexuálním násilím ** Uživatelům umožní udělit souhlas k pohlavnímu styku QR kódem ** Kromě toho chce také chránit a edukovat

Martin Miksa
SexMobilní aplikace
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Tip na datový roaming za pár korun. Díky eSIM všechno vyřídíte online

Tip na datový roaming za pár korun. Díky eSIM všechno vyřídíte online

V rámci EU můžeme volat a datovat jako doma. Stačí však vycestovat do Švýcarska a zejména data se mohou výrazně prodražit. Naštěstí existuje řešení.

Jiří Kuruc
NávodySmartphoneTipy