Hokej online: kde sledovat mistrovství světa v hokeji 2016

  • Existují různorodé možnosti, jak sledovat letošní hokejové mistrovství
  • Na online přenosy s českým komentářem se můžete dívat i ze zahraničí
  • Nemusíte se omezovat jen na televizi, internet nabízí i jiné zábavné možnosti sledování hokejových informací

Dnes od 15:15 proběhne zápas Česko - USA

V Rusku probíhá 80. ročník mistrovství světa v ledním hokeji a jako každý rok nastává řešení tradičního problému – kde hokej sledovat. Oficiální web sice obsahuje podrobné zpravodajství, reportáže a sestřihy ze zápasů, ale samotné přenosy nenabízí. Proto jsme vybrali několik způsobů, jak informace přes internet pohodlně získávat.

Sledujte zákulisní dění z hokejového mistrovství na Sportrevue.cz

Televize i rozhlas

Vysílací práva pro Česko drží letos podobně jako v předchozích letech Česká televize. Kromě toho, že odvysílá 55 zápasů přímo na televizních obrazovkách, bude možné zápasy sledovat na speciálním webu mshokej.cz. Zde budou dostupné přenosy ze všech zápasů a jen devět z nich bude bez českého komentáře. Online přenosy hledejte na speciálních kanálech mshokej1 a mshokej2. Nechybí zde samozřejmě ani podrobný program, tabulky základních skupin ani statistiky.

Klepněte pro větší obrázek
Web mshokej.cz České televize

Pro řidiče a všechny ostatní, kteří preferují rozhlasový přenos, připravil online vysílání také Český rozhlas. Poslouchat tedy bude možné komentář ke všem zápasům české reprezentace a taktéž vybrané zápasy playoff. Čtvrtfinále a semifinále budou do programu zařazeny podle případného nasazení českého týmu a poslední dva zápasy o medaile budou vysílány i bez jeho účasti v neděli 22. května.

Jak sledovat ze zahraničí

Zahraniční diváci, kteří si chtějí dopřát český komentář, naráží každý rok na geoblocking. Česká televize vlastní práva pouze pro české území, a tak je i internetový přístup k přenosům pro zahraničí blokován. Nicméně ani pro méně zkušeného uživatele by neměl být tento typ blokování velkou překážkou.

Nejsnadnější cestou, jak se k vysílání dostat, je připojení k české VPN nebo proxy. Pro jednorázové použití se bude hodit například doplněk Hola Unblocker, kde lze jedním kliknutím změnit svoji zemi. Web České televize pak i z ahraničního uživatele bude považovat za tuzemského a spuštění přenosu mu dovolí. O něco delší nastavování vás potom čeká v případě využití některé z komerčních VPN, jejichž použití však bude spolehlivější.

V případě, že vám nejde o český komentář, ale ve vaší zemi je MS vysíláno například v rámci placené kabelové televize, k dispozici budou také přenosy Mezinárodní hokejové federace na Youtube. Ty najdete na oficiálním kanálu, kde jsou již nyní připraveny plánované přenosy a můžete si k nim nastavit upozornění. K dispozici budou na území států, v nichž nedrží žádná vysílací společnost práva pro online přenosy. V našem případě je to Česká televize a přenosy na Youtube tak z Česka přístupné nebudou.

Klepněte pro větší obrázek
Přenosy budou k dispozici i na Youtube, z Česka je však nenaladíte

Neoficiální přenosy

Ačkoliv internetovým online přenosům České televize značně prospěla změna jejich provozovatele a výpadky nebyly ani během MS v Praze tak časté, občas se neoficiální stream může hodit. Nejspolehlivějším místem bude pravděpodobně web livestreaming.cz, který pro každý zápas nabízí hned několik streamů i z více televizních kanálů. Rozhodně zde však nečekejte HD kvalitu a příliš vysokou spolehlivost.

Další oblíbeným způsobem jak zápasy sledovat, jsou textové přenosy. K nejznámějším webům patří onlajny.cz, nicméně najdete je i na běžných zpravodajských webech, které obsahují sportovní sekci.

Twitter i mobilní aplikace

Na mobilních zařízeních lze výsledky, novinky a statistiky z MS sledovat díky oficiálním aplikacím, které vydává samotná Mezinárodní hokejová federace. Najdete ji pod názvem 2016 IIHF a stáhnete ji jak pro Android, iOS, tak i Windows Phone. V případě jablečně varianty pak nechybí ani podpora pro Apple Watch.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Oficiální aplikace MS 2016 pro iOS

Cestu českého národního týmu turnajem lze sledovat také na sociálních sítích. Aktivní je především oficiální účet @narodnitym, kde jsou novinky a fotky ze zákulisí zveřejňovány několikrát denně. Ten stejný účet potom můžete sledovat také na Instagramu. Na Twitteru lze potom procházet hashtag #mshokej.

Sedm hráčů z české reprezentace potom můžete sledovat i na jejich osobních twitterových účtech:

Zapomenout nesmíme ani na redaktory a komentátory České televize a Českého rozhlasu, kteří z dějiště mistrovství světa taktéž tweetují. Sledovat lze Roberta Zárubu (@robertzaruba), Darinu Vymětalíkovou (@darina_vymetali), Hanu Ježkovou (@hanabodlina) nebo Tomáše Kohouta z Českého rozhlasu (@tkohout).

A pokud se řadíte k opravdu vášnivým hokejovým fanouškům, pak můžeme doporučit www.thehockeyninja.cz. Tady najdete rozebrané zápasy mistrovství světa pomocí moderních statistik, mezi nimiž ani zdaleka nenajdete pouze počty bodů v Kanadském bodování.

A ještě dva doplněné tipy od čtenářů:

Diskuze (33) Další článek: Google I/O 2016: Google ukázal hromadu novinek, ničím ale neohromil

Témata článku: Web, Sport, Tipy, Hokej, ISport, Hokejové mistrovství, Dějiště, Česká televize, Tradiční problém, Jednorázové použití, Vášnivý hráč, Oficiální účet, Podrobný program, Cizí IP, IIHF, České území, Oficiální web, Sestřih, Stejný účet, Mistrovství, Online televize, Přehledný program, Nejznámější web, Semifinále, Oficiální aplikace, Apple watch na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 30

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 149

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 18

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

** Nastavte si automatiku na každodenní rutinní záležitosti ** Propojte online služby a chytrou domácnost ** Vybrali jsme šest nejlepších služeb pro automatizaci

Karel Kilián | 15

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize