Hlídač připojení

Tak by mohla znít stručná charakteristika freewarové utility I-NET-GUARD 2.01, jejíž hlavním úkolem je monitorovat čas, který byl protelefonován při brouzdání Internetem.
Jiří Čabla: Tak by mohla znít stručná charakteristika freewarové utility I-NET-GUARD 2.01, jejíž hlavním úkolem je monitorovat čas, který byl protelefonován při brouzdání Internetem. Samotný program sestává ze dvou částí. Kontrola stavu připojení je nenáročné malé okno, které ukazuje stav spojení: čas, peníze, které převedete ve prospěch Telecomu, a také zbývající čas do dalšího impulsu. Aby údaje v tomto okénku byly správné, je třeba spustit druhou složku programu – hlavní aplikaci.

Jednoduché a přehledné

Nastavování hodnot je jednoduché a přehledné na obou záložkách Nastavení i Tarifní pásma. Na první z nich si nejprve vyberete typ připojení (standardní nebo Internet99). Cena za impuls je již implicitně stanovena, dle měnících se okolností na telekomunikačním trhu ji však lze poopravit. Dále programu poskytnete informaci o době, kterou váš modem potřebuje k úplnému funkčnímu propojení, tedy zadáte délku úvodní prodlevy.

Protože je o svátcích délka impulsu jiná než ve všední den, obsahuje první záložka také seznam levných dnů. Po pravdě řečeno jsem netušil, že máme tolik význačných dnů v roce! Druhá záložka – „Tarifní pásma“ je jakýmsi rozčleněním obou tarifů (standardní a Internet99) do všech pásem, jak z hlediska času a délky impulsu, tak i ceny. Vše je autorským týmem přednastaveno, nemusíte si tedy příliš lámat hlavu. I-NET-GUARD nezapomíná ani na celkový přehled jednotlivých dní, ve kterých docházelo k datovým přenosům, s možností celkového součtu za vybrané období.

Výraznější upozorňování chybí

Musím říct, že mě utilita příjemně překvapila svojí profesionálností. Protože jsou podstatné údaje již doplněny, stačí pouze navolit minimum hodnot. Avšak co mi schází, rozmlsán podobným programem Connection Meter, je funkce, která by zobrazila okno vždy několik (nastavitelných) sekund před dalším impulsem, a kde budu moci kliknout na příslušné tlačítko a okamžitě tak ukončit telefonické připojení. Víte, kolik peněz může člověk takto ušetřit?

program na měření délky připojení k Internetu
I-GUARD 2.01
Zdroj: Timing Praha
Web: www.timing.cz
Cena: zdarma (freeware)
Zdroj: Computer 22/99
Váš názor Další článek: Obchodní výstava v Zálivu

Témata článku: Download, Autorský tým, Měření času, Celková hodnota, Funkční propojení, Hlídač, Připojení, Všední den, Celkový čas, Guard, Funkční stavLék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy