Hledáte MP3?

Zatímco se hudební průmysl se stále více obává pirátských nahrávek v podobě digitálního formátu MP3, firmy Diamond Multimedia a Lycos rozjíždí nové stránky, které zlepší vyhledávání a stahování MP3 nahrávek z webu.
Zatímco se hudební průmysl se stále více obává pirátských nahrávek v podobě digitálního formátu MP3, firmy Diamond Multimedia a Lycos rozjíždí nové stránky, které zlepší vyhledávání a stahování MP3 nahrávek z webu.

RioPort – Firma Diamond Multimedia, výrobce přenosného přehrávače Rio MP3, spustila alfa verzi Rio Portu. Rio Port je webová stránka, zhotovená pro podporu legálního MP3 obsahu na Interentu. Nabízí odkazy na stovky stránek s nahrávkami všeho druhu. Nezávislí umělci a hudebníci tak můžou zveřejnit svoje webové stránky a zpřístupnit svoje nahrávky miliónům uživatelů Internetu po celém světě. Je zde i sekce věnovaná nástrojům k pořizování a upravování nahrávek z CD (encodéry, dekodéry, přehrávače ..). To se ovšem nelíbí hudebním společnostem, které vidí v encodérech hlavní hrozbu. Podle nich jsou to totiž nástroje, vyzývající k piráctví a následnému šíření nahrávek na webu. Zvlášť nespokojeni jsou s tzv. „CD-Rippers“. Tyto programy umožní okamžitě přeměnit obsah CD do MP3.

Lycos je jeden z nejnavštěvovanějších vyhledávacích serverů, a tak i on se chce svézt na vlně digitálních nahrávek. Od pondělí spustil novou službu, která umožňuje přístup k více než půl milionu on-line nahrávek, od hitů až po „garážové“ skupiny a to vše samozřejmě ve formátu MP3. Podle mluvčího Lycosu se tak rozhodli poté, co se podívali na výsledky nejvíce vyhledávaného slova a hned po prvním slově „sex“ bylo druhé „MP3“. Tato služba zvaná MP3 Search, umožní uživatelům vyhledávat soubory podle klíčových slov a následně obdržet úplný seznam všech odkazů, které se budou po hodině updatovat.

Váš názor Další článek: Linux je stále k nezastavení

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, MP3, Alfa, Rio, Cd přehrávače, Diamond, Následné šíření

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů