Google | YouTube

Hledá se míra šikany. YouTube vytváří nová pravidla pro reakční kanály

Foto: YouTube / Alfie Deyes
Hledá se míra šikany. YouTube vytváří nová pravidla pro reakční kanály | Foto: YouTube / Alfie Deyes

Pokud se často pohybuje na YouTube, pak jste mohli zaznamenat, že rok od roku jsou čím dál populárnější tzv. reakční kanály. Jsou to youtubeři, kteří nedělají nic jiného, než že komentují a kritizují ostatní tvůrce. A někteří jsou dost ostří. Tak ostří, že se to YouTube rozhodlo řešit. Šéfka sítě Susan Wojcicki nastínila, jak nová pravidla komentování druhých osob budou vypadat.

Wojcicki o tom mluvila v hodinovém rozhovoru s youtuberem Alfiem Deyesem, který najdete nepřekvapivě na YouTube. Přiznala, že současné stanovy v tomto ohledu nejsou dostatečné a že speciální tým aktuálně chystá nová opatření, která budou určovat, jak youtubeři mohou mluvit o druhých lidech – respektive jaké komentáře už jsou za čárou a které ne. 

Šéfka ale přiznává, že určit tuto míru je velmi složité. „Pravidla musí být napsána tak, aby o sobě tvůrci mohli navzájem mluvit a kritizovat se. Otázka je, kde uděláte čáru, kdy už to není komentování v rámci svobody slova,“ uvedla Wojcicki. Nastínila, že by to mohlo být tehdy, kdy reakční kanály nekomentují nápady a činy tvůrce, ale jeho osobu jako takovou. 

Zároveň řekla, že si je moc dobře vědoma, jak populární tento obsah je a že ho tvoří jedni z největších youtuberů. Konkrétní jména nejmenovala, ale sdělila, že právě na nich se nová pravidla tvoří. „Není to dobré pro ekosystém, není to dobré pro ostatní tvůrce a nechceme to podporovat,“ opřela se šéfka YouTube do drsných reakčních kanálů. 

YouTube se v minulých měsících za laxní politiku ochrany tvůrců dostalo do centra kritiky. Vyvolal ji případ amerického video producenta Carlose Maza, který se rozpovídal o tom, jak se na síti stal terčem opakovaných homofobních komentářů od krajně pravicového nadšence Stevena Crowdera. YouTube tehdy nejen, že s tím nic nedělalo, ale ještě řeklo, že jeho poznámky žádná pravidla neporušují.

Diskuze (13) Další článek: Tohle kolo je téměř nemožné ukrást, chlubí se výrobce. Na zloděje číhá hned několik pastí

Témata článku: Google, Web, Internet, YouTube, Sociální sítě, Tvůrce, Kanál, Komentování, Susan Wojcicki, Nové pravidlo, Míra, Youtuber, Pravidla, Wojcicki, Šéfka, Šikana


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 71Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch