Microsoft | Windows 10 | Windows Insider

Hlavní panel ve Windows 10 dostane zprávy a počasí, novinka se objevila v nové testovací verzi systému

Microsoft vydal první testovací sestavení Windows pro tento rok a ukazuje, na jaké novinky se můžeme těšit. Moderní nastavení získá možnost upravovat diskové oddíly a na hlavním panelu se objeví část s počasím a zprávami.

Na tento rok má Microsoft připraveno ve světě Windows hned několik novinek, zároveň ale stíhá testovat i další. V nejnovějším testovacím sestavení Windows Insider přišel s novou sekcí na hlavním panelu. Ta, v nerozkliknutém stavu, zobrazuje počasí dle vašeho umístění.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Na hlavní panel zřejmě přibude část se zprávami a počasím

Po kliknutí vám zobrazí přehled zpráv a nejnovějších událostí. Microsoft se tak snaží naplno zužitkovat to, co již má v rámci prohlížeče Edge a aplikace Zprávy. Ostatně – na novém Edgi je novinka závislá a bez něj se neaktivuje. Zároveň prozatím probíhá testování pouze ve vybraných státech, s ohledem na českou lokalizaci Zpráv je ale pravděpodobné, že zavítá i k nám.

Je ale otázkou, jak novinku přijmou uživatelé. Poslední velká funkce na panelu ve Windows byli Lidé, kteří měli zjednodušit komunikaci s nejbližšími, to ale příliš nevyšlo. Obě ale naštěstí půjde vypnout a tak záleží čistě na vás, zda ji na panelu chcete, či nikoliv.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Moderní nastavení si nově poradí i se správou disků

Další novinka je ale mnohem zajímavější. Moderní nastavení se totiž naučí pracovat s disky a svazky. Nově tak v Nastavení – Systém – Úložiště najdete novou možnost Spravovat disky a svazky. Přímo v nastavení si tak můžete disk rozdělit na oddíly, či je spojit do svazků.

K vylepšení také došlo u příkazu DiskUsage v rámci příkazového řádku a spouštění příkazů v linuxovém subsystému. Konkrétní detaily naleznete na blogu Windows Insider.

Diskuze (25) Další článek: Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé

Témata článku: Windows, Software, Microsoft, Operační systémy, Windows 10, Edge, Aktualizace, Windows Insider, Betaverze, Počasí, OBJ, Preview Build, Nastavení, Insider Preview Build, TES, HLA, Panel, Win + N, Testovací verze, Novinka, Verze systému, Software na Heureka.czRecenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy