Hlavička a list navíc

Milan Tománek: Máme v naší firmě počítačovou síť Novell 4.1 se sdílenou síťovou tiskárnou HP...
Milan Tománek: Máme v naší firmě počítačovou síť Novell 4.1 se sdílenou síťovou tiskárnou HP LaserJet 5P připojenou k serveru ve frontě 1. Při tisku z aplikací Windows (Word, Excel) nejsou žádné problémy, ty však nastávají při tisku z aplikací MS-DOS. Používáme systém SIS21 firmy Softprofes založenou na prostředí FoxPro 2.5a. Při tisku z této aplikace se místo jedné stránky vytisknou stránky tři. První s hlavičkou LPT, druhá s požadovaným listem a třetí prázdná. V ovladači na tuto tiskárnu ve Windows 95 máme "hlavičku" i "vysunout papír po skončení úlohy" nezatrženo. Všechny počítače mají operační systém Windows 95. Nepomohlo ani instalování a používání originálních ovladačů od HP.

Computer: Závada, kterou popisujete, není zapříčiněna ovladači tiskárny, ani samotnými Windows 95, ale klientem sítě Novell. Používáte-li Novell NetWare 4.1 a NDS (Novell Directory Services), určitě používáte také 32bitovou verzi klienta pro tuto síť. A v tomto klientu je umožněno také tisknout vámi zmiňovanou "hlavičku" a "odstránkování", které při tisku z aplikace Windows 95 samotné Windows odstraní, ale při tisku v MS-DOSu se o přenos dat do tiskárny stará klient sítě. Zkuste vypnout tyto volby, a problém by měl být odstraněn, alespoň se už nebude tisknout "hlavička". Dochází-li k odstránkování i po této úpravě, pak je třeba správně nastavit také program ve zmiňované FoxPro. Jestliže-li tam taková volba není, obraťte se na výrobce programu, aby do něj přidal i tuto možnost.

Váš názor Další článek: Softwarový gigant zakládá nové výzkumné centrum

Témata článku: Windows, Navic, Lišt, Microsoft Excel, Lis, HP Laserjet, Hlavička


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 87

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači