Gmail | Mobilní aplikace | Google Meet

Historie se opakuje. Google tlačí Meet stejně vehementně jako kdysi Google+

Google před nedávnem rozšířil svou službu pro videokonference Meet i pro běžné uživatele a od té doby ji propaguje i ve svých dalších produktech. Nyní se integrace dočkal Gmail na telefonech, který nabídne samostatnou záložku.

Možná si ještě pamatujete dobu, kdy Google začínal se svou sociální sítí Google+ a snažil se, aby ji používalo co nejvíce uživatelů. Pod tlakem ji tak vnutil téměř všem, kteří měli Google účet – registraci na síti dal dokonce jako povinnou i pro ty, kteří využívali YouTube. Papírově to tehdy zafungovalo, reálně ale tohle jednání Google+ nepomohlo zachránit a služba skončila.

Internetový gigant nyní ukazuje něco podobného. Na trhu je velmi populární služba Zoom, stejně tak jako Microsoft Teams a další, kteří umožňují snadné videohovory nejen mezi uživateli, ale hlavně i ve firmách. Google by chtěl uživatele přetáhnout do svého řešení a tak hodlá využít své vlastní aplikace k propagaci.

Klepněte pro větší obrázek 
Mobilní Gmail získá novou záložku s videohovory z Meetu.

Tlačítko pro vyvolání videokonference skrze Meet tak přibylo již do Kalendáře k událostem či do Gmailu do bočního panelu na počítačích a to i pro běžné, ne jen firemní, uživatele. Meet se totiž nyní snaží cílit na všechny a to i přes to, že pro běžné uživatele má Google svou aplikaci Duo, která je poměrně populární.

Nově najdete Meet v mobilní aplikaci v samostatné záložce. Ta se nachází ve spodní části obrazovky a rozhodně ji nepřehlédnete. Uvnitř najdete seznam plánovaných schůzek/videohovorů z Kalendáře a můžete se snadno připojit. Zároveň zde můžete vytvořit i nový hovor a celá sekce slouží i k samotnému provozu  vůbec si tak nemusíte instalovat samostatnou aplikaci Meet. Pokud se vám ale podobná integrace nelíbí, můžete ji vypnout v nastavení aplikace.

Novinka se aktuálně šíří jako aktualizace pro aplikaci Gmail na Android a iOS.

Svou službu Duo občas Google propaguje zvláštními videi:

Diskuze (16) Další článek: Subatomární kvazičástice zvané skyrmiony se dokážou replikovat podobně jako živé buňky

Témata článku: Google, Software, YouTube, Gmail, Android, Chat, iOS, Mobilní aplikace, Komunikace, Microsoft Teams, Google Meet, Kalendář, Google+, Videohovor, Aplikace, Duo, Jak, Uživatelé, Meet, Meetu, Záložka40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Avowed se inspiruje celou řadou známých RPG včetně Skyrimu či Outer Worlds

Avowed se inspiruje celou řadou známých RPG včetně Skyrimu či Outer Worlds

Nejnovější projekt Obsidianu rozhodně bude nabitý zajímavostmi.

Michal Maliarov
AvowedRPG