Gmail | Mobilní aplikace | Google Meet

Historie se opakuje. Google tlačí Meet stejně vehementně jako kdysi Google+

Google před nedávnem rozšířil svou službu pro videokonference Meet i pro běžné uživatele a od té doby ji propaguje i ve svých dalších produktech. Nyní se integrace dočkal Gmail na telefonech, který nabídne samostatnou záložku.

Možná si ještě pamatujete dobu, kdy Google začínal se svou sociální sítí Google+ a snažil se, aby ji používalo co nejvíce uživatelů. Pod tlakem ji tak vnutil téměř všem, kteří měli Google účet – registraci na síti dal dokonce jako povinnou i pro ty, kteří využívali YouTube. Papírově to tehdy zafungovalo, reálně ale tohle jednání Google+ nepomohlo zachránit a služba skončila.

Internetový gigant nyní ukazuje něco podobného. Na trhu je velmi populární služba Zoom, stejně tak jako Microsoft Teams a další, kteří umožňují snadné videohovory nejen mezi uživateli, ale hlavně i ve firmách. Google by chtěl uživatele přetáhnout do svého řešení a tak hodlá využít své vlastní aplikace k propagaci.

Klepněte pro větší obrázek 
Mobilní Gmail získá novou záložku s videohovory z Meetu.

Tlačítko pro vyvolání videokonference skrze Meet tak přibylo již do Kalendáře k událostem či do Gmailu do bočního panelu na počítačích a to i pro běžné, ne jen firemní, uživatele. Meet se totiž nyní snaží cílit na všechny a to i přes to, že pro běžné uživatele má Google svou aplikaci Duo, která je poměrně populární.

Nově najdete Meet v mobilní aplikaci v samostatné záložce. Ta se nachází ve spodní části obrazovky a rozhodně ji nepřehlédnete. Uvnitř najdete seznam plánovaných schůzek/videohovorů z Kalendáře a můžete se snadno připojit. Zároveň zde můžete vytvořit i nový hovor a celá sekce slouží i k samotnému provozu  vůbec si tak nemusíte instalovat samostatnou aplikaci Meet. Pokud se vám ale podobná integrace nelíbí, můžete ji vypnout v nastavení aplikace.

Novinka se aktuálně šíří jako aktualizace pro aplikaci Gmail na Android a iOS.

Svou službu Duo občas Google propaguje zvláštními videi:

Diskuze (16) Další článek: Subatomární kvazičástice zvané skyrmiony se dokážou replikovat podobně jako živé buňky

Témata článku: Software, Google, YouTube, Android, Gmail, Chat, iOS, Mobilní aplikace, Microsoft Teams, Komunikace, Google Meet, Kalendář, Meet, Videohovor, Uživatelé, Duo, Aplikace, Meetu, Záložka, Google+

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11