Hewlett-Packard ScanJet 6250C – skenování levou zadní

Slušný přítel pro vaši novou sekretářku HP ScanJet 6250C ADF.
Firma Hewlett-Packard se rozhodla dovést snímání obrazových předloh do absolutního zjednodušení pro uživatele a zařídila přidání i několika netradičních momentů. Skoro by se chtělo říci, dělají to jinak a je to znát!

Tři kroky v jednom
Zabudovaná Inteligentní Skenovací Technologie automaticky optimalizuje text a grafiku snímáním při jediném průchodu. Nejdříve provádí analýzu stránky, kde nastaví rozlišení, bitovou hloubku, formát souboru pro každou individuální část stránky a každý prvek optimalizuje pro požadovanou aplikaci a používanou tiskárnu. Černobílá loga a kresby jsou převedeny na kliparty, které lze zvětšovat a zmenšovat. Nasnímaný layout neboli rozvržení stránky, forma i obsah jsou dodrženy. Bez sebemenších úprav je můžete použít v textovém editoru nebo SW, který podporuje drag and drop.

Zkušenosti z provozu s HP ScanJet 6250C
Skener lze připojit přes rozhraní SCSI, ale i USB. Poslední dobou moje nadšení pro univerzální sériovou sběrnici trochu ochladlo, ale to je asi spíše způsobeno používanou architekturou počítačů. Úzká hrdla v komunikaci mezi periferiemi v praxi působí jev, kdy při tisku, skenování a další činnosti přes USB jede procesor na sto procent. Při psaní pak kurzor několik vteřin přemýšlí, zda se má přesunout nebo raději počkat. Přijímáte-li ještě ve stejný okamžik elektronickou poštu, počítač je tuhý jako žádný druhý. Proto neuznávám názor, že kancelářské PC má být méně výkonnější. To by asi platilo v případě, kdy nechcete ze svého nervového centra ždímat maximum… Mezi odborníky jsem objevil zastánce, který pro tyto účely neváhal využít dvouprocesorový PC.

Volba mezi SCSI a USB je velice užitečná. Instalaci obslužného SW, který je bohužel dodáván v angličtině, bych svěřil pokročilému uživateli.

Silné stránky HP 6250C z hlediska využití v kanceláři
Tichý, jemný a pohotový, tak by asi charakterizovala vlastnosti svého pomocníka vaše sekretářka. Ergonomie obsluhy a neobtěžující provoz díky zdařilé a rychlé snímací mechanice přináší dnes tak opomíjené výhody, že nemusíte za provozu větráku zdroje PC, provozu tiskárny a puštěné kopírky zvyšovat hlas. Oblast v českých kancelářích stále opomíjená.

Díky skvěle fungujícímu šetření energie je skener neustále připravený k práci během pěti vteřin. Náhled stránky A4 bez ohledu na rozlišení trvá 10-12 vteřin a snímání plných barev při 150 dpi trvá 21 vteřin. Přiznám se, že této nejsilnější stránce jsem také podlehl. Chcete-li poslat po Intranetu kolegovi třeba kopii článku, stačí založit předlohu, náhled a snímání s označením výřezu, který přetáhnete do Wordu, odešlete Intranetem a to vše prosím za 45 vteřin. Tento soubor má ovšem velikost okolo 1,6 MB a zipováním se nezmenší, navíc by se odstranila elementární jednoduchost pro otevření dokumentu. Těsná integrace s kancelářskými balíky je opravdu velmi příjemná. Je zajímavé, že jsem skener používal nejvíce spuštěním programu HP PrecisionScan, občas přes TWAIN z různých programů a stisknutím zeleného tlačítka na čele skeneru jen výjimečně. Skener lze sdílet v síti a obsahuje i jakousi faxovou centrálu, kterou jsem diky vrozenému odporu k tomuto způsobu komunikace nezkoumal, ale jinak může skvěle posloužit.

ADF – automatický podavač dokumentů
HP 6250C je typ deskového skeneru, který jako jeden z mála na českém trhu obsahuje v dodávce standardně automatický podavač dokumentů. Příslušenství, které by například pro spolupráci s OCR Recognita 4.0 Plus nemělo chybět. Škoda, že je pouze na 25 listů, osobně bych pokládat padesát za minimum. ADF jsem vyzkoušel na převodu manuálu k notebooku a pracuje naprosto bez problémů. U pomačkaných stránek však počítejte s tím, že jeho mechanika nemůže dělat zázraky.

Další technické parametry na webu HP.

Váš názor Další článek: To nejlepší z sharewaru

Témata článku: Hewlett Packard (HP), Lev, Vteřina, Jemné rozlišení, Úprava PC zdroje, Tichý provoz, Sken, Skenery, Pack, Snímání, Páčka, Intranet, Hewlett-Packard, Skener


Určitě si přečtěte

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 125

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 78

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 13

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 243


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně