Hewlett-Packard rozdával milióny, Microsoft se přidal

Počítačové vybavení v celkové hodnotě přes 3,7 miliónu korun věnovala společnost Hewlett-Packard dvěma ostravským školám.
Počítačové vybavení v celkové hodnotě přes 3,7 miliónu korun věnovala společnost Hewlett-Packard dvěma ostravským školám. První částí je systém výkonného serveru HP NetServer LHPro 6 a počítačové učebny s 16 osobními počítači HP Vectra VE a tiskárnou HP LaserJet 4000a pro Matiční gymnázium Ostrava v celkové hodnotě více než 1,7 miliónu korun. Druhým balíkem tentokrát pro Ekonomickou fakultu Vysoké školy báňské – Technickou univerzitu Ostrava je server HP NetServer LH II a počítačová učebna s 10 pracovními stanicemi HP Kayak XA s možností plného využití služeb akademické sítě TEN-34 v celkové hodnotě více než 2 milióny korun.

Hardwarové vybavení Matičního gymnázia bylo doplněno darem společnosti Microsoft, který obsahoval nutné programové vybavení. V tomto případě se jedná již o druhé gymnázium, kde se podobní společná akce uskutečnila.

Cílem celé akce je zvýšení úrovně vybavení škol na Ostravsku, které se svým vysokým technologickým zázemím bude potřebovat všestranně připravené specialisty. Pavel Kalášek, generální ředitel HP s.r.o. navíc prohlásil "Mám radost, že tentokrát směřovaly naše dary i do Ostravy, ke které mám obvzlášť vřelý vztah, neboť jsem zde vyrostl"

Váš názor Další článek: Inprise Application Server na scéně

Témata článku: Microsoft, Hewlett Packard (HP), Kayak, Celková hodnota, Vřelý vztah, M/s, Podobná hodnota, Milión, Hewlett-Packard, Páčka, Vectra, HP Laserjet, Vysoká hodnota, Tiskárny v akci, Pack


Určitě si přečtěte

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 125

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně