Hewlett-Packard přichází údajně s nejrychlejší grafikou na trhu

Pro HP je nepřípustné, aby firma usilovala o jiné místo na trhu grafických stanic než první - po svém dramatickém útoku v oblasti Unixu, kde se nejvíce zasloužila o konkurování firmě SGI, přenáší svou snahu i na platformu Windows NT.
Pro HP je nepřípustné, aby firma usilovala o jiné místo na trhu grafických stanic než první - po svém dramatickém útoku v oblasti Unixu, kde se nejvíce zasloužila o konkurování firmě SGI, přenáší svou snahu i na platformu Windows NT. Postupně do oblasti PC přesouvá stále výkonnější větve svého grafického systému Visualize - posledním ohlášením je právě grafika Visualize fx6.

Podle tvrzení HP tato grafika, určená především pro grafiku OpenGL, předčí veškeré své konkurenty, jmenovitě Intergraph na platformě PC a SGI (Octane) na platformě Unixu. Podle testů (jsou použity APC SolidWorks Benchmark a Indy3D Version 3.0 benchmark a CDRS) předčí HP své konkurenty o deset až 96%.

Živě komentuje: benchmarky mají zejména u grafických úkonů nelichotivou pověst. Postupem času se ale zlepšily v tom, že začaly vznikat a být používány tzv. aplikační benchmarky, které poměrně věrně napodobují "praktickou" činnost konkrétní aplikace (nejčastěji vizualizaci modelu, manipulaci s modelem atd.). Problémem zůstává, že v různých programech (a tudíž i různých benchmarcích, z těchto programů vycházejících) mají grafické systémy různou výkonnost díky své optimalizaci. Faktem ale je, že benchmarky řady APC jsou schválené nezávislou organizací SPEC, která má vysoké renomé; bližší podrobnosti o tom, co tento benchmark přesně testuje, naleznete zde.

Bohužel, testy a benchmarky by mohly být daleko zajímavější, kdyby se jich zúčastnily i nové stroje s grafikou Intergraph WildCat. HP se podařil šikovný krok, když provedla testy doslova pár hodin před oficiálním uvedením WildCatu na trh, takže má pravdu, že srovnávala "v té době nejvýkonnější konkurenční grafiku". Nešvarem ale je, že ani stroje s HP Visualize fx6 nebyly v uveřejnění testů na trhu, ale naštěstí zde prodleva není velká - na konci října se určitě objeví nové testy, které by měly obě dnes nejvýkonnější grafiky na PC porovnat.

Váš názor Další článek: EuroTel: novinek až nad hlavu

Témata článku: Windows, Hewlett Packard (HP), Vysoká výkonnost, Wildcat, Grafik, Trh, Graf, Benchmark, Pack, Grafika, Konkurenční model, Údaj

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost