Hewlett-Packard povyšuje některé své partnery do prestižní kategorie

Pět nejlepších partnerů dostává titul s názvem „Corporate Reseller“.
Je jasné, že některý prodejce je lepší než jiný, ať již svou odborností, spokojeností zákazníků nebo „jen“ prodejními výsledky; takový partner by měl být oceněn a vyzdvižen, ale současně se musí velice delikátně obejít situace, ze které by vyplývalo, že nějaký jiný partner je tím pádem horší. Kategorizace partnerů přece jen zavání jednoduchým následkem – produkty HP kupte prosím u této firmy, protože je lepší než ta druhá.

Kategorií „Corporate Reseller“ ale HP vyzdvihuje především několik spíše specializovaných, vertikálních firem, které mají ve svých oborech natolik velkou dominanci, že jejich vyzdvižení zřejmě nebude nikoho iritovat. Navíc jde skutečně o společnosti, které se staly v domácím prostředí téměř legendami – působí velmi dlouho (obvykle zahájily činnost velice záhy po roce 1989), od začátku do dneška se specializují na určitou oblast a jsou obvykle považovány za nejlepší zdroj vědomostí v daném oboru. Certifikát obdržely následující firmy:

  • českobudějovické CAD Studio. Bezpochyby odborně nejlépe vybavený dodavatel řešení od Autodesku, letitý lokalizátor těchto produktů, pro HP nepochybná jednička v oblasti velkoformátových plotrů a tiskáren.

  • CSc Computer Services. Rovněž technicky, „inženýrsky“ nesmírně silně vybavená firma, zaměřená na síťové a komunikační technologie. CSc je členem nadnárodního sdružení ICG (43 zemí světa), které má v každé zemi pouze jednoho partnera, jenž dodává danému zastoupení jiné nadnárodní firmy.

  • Dialog MTS. Firma dodává velmi silně do státní správy a zdravotnictví; od svého začátku, kdy pracovala především jako „velkoobjemový prodejce“, se vyprofilovala rovněž do odborně dobře vybavené společnosti, provádějící například i autorizovaný servis a opravu celé škály produktů HP.

  • Expert&Partner Engineering. Jedna z největších českých firem v oboru informačních technologií vůbec (obrat za 1998 ve výši 670 mil. Kč), silně zaměřená na oblast manažersko-konzultačních služeb.

  • PosAm Praha. Firma známá především jako dodavatel do oblasti DTP a pre-pressu, která se ale v poslední době hodně specializuje i na elektronické bankovnictví a document management.
Kategorie Corporate Reseller je dnes nejvyšším stupněm programu HP Connect; ten má dnes čtyři úrovně (níže jsou Value Added Reseller, Business Reseller a Connect Reseller), a u nás je kromě nyní jmenovaných pěti Corporate Resellerů ještě pět VARů, 48 Business Resellerů a 150 Connect resellerů.
Váš názor Další článek: Konference: cestou k úspěchu

Témata článku: Hewlett Packard (HP), Part, Kat, Velkoformátové tiskárny, Kategorie, Hewlett-Packard, Jednoduchá oprava, Nejlepší zastoupení, Pack, SVE, Dominance, ICG, Plotry, Páčka, Autorizovaný servisRecenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Pro práci i pro zábavu, pod stromeček. Vybrali jsme 15 tabletů, které se dnes vyplatí koupit

Pro práci i pro zábavu, pod stromeček. Vybrali jsme 15 tabletů, které se dnes vyplatí koupit

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 13 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa
Tablety
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy