Hewlett-Packard OmniBook 900

Přestože všechny přední firmy ohlásily u notebooků rychlejší procesory na frekvencích 650 a 600 MHz s technologií SpeedStep, je pětistovkový procesor Intel Mobile III momentálně nejrychlejším procesorem v řadě OmniBook 900, který je dostupný na českém trhu. podívali
Přestože všechny přední firmy ohlásily u notebooků rychlejší procesory na frekvencích 650 a 600 MHz s technologií SpeedStep, je pětistovkový procesor Intel Mobile III momentálně nejrychlejším procesorem v řadě OmniBook 900, který je dostupný na českém trhu. Naše avizované seznámení nebyl letmý průklep, ale pětitýdenní mučící cyklus. Jako uživatel používám notebook s koncepcí vše v jednom a jeho 14,1palcový displej si pochvaluji jako trvalou náhradu stolního PC. V poslední době jsem ale začal pro jeho přenášení posilovat a navíc jsem zjistil, že FDD a CD-ROM mechaniku po většinu času s sebou vůbec nepotřebuji nosit.

K ověření této zkušenosti přišel HP OmniBook 900 jako na zavolanou a hmotnost 1,89 kg za plnokrevný počítač je hodnota stojící za povšimnutí. Počítač velký jako silnější sešit A4 v sobě skrývá samé technické finesy. Displej 13,3“ je parádní. Dále nabízí 12 GB HDD, 64 MB RAM (max.320) a externí modul, do kterého se vkládá mechanika FDD, CD-ROM, DVD-ROM, Zip, LS-120 nebo druhý HDD 12 GB. Li-ion baterie je ukryta pod krytkou v pravém předním rohu a kromě již oceňované hmotnosti a výkonu mi přinesla další překvapení v podobě téměř tříhodinové práce bez zásuvky 220 V ve spektru úloh psaní textů, vyhledávání v databázi a vyřizování pošty včetně dvou kratičkých přestávek.

Klávesnice nemá chybu, je pohodlná a s optimálním zdvihem kláves. Pokud píšete všemi deseti, asi vám bude vadit příliš vzdálená klávesa Enter. Ukazovací zařízení je klasická dotyková destička touch pad, pointing stick jako červenou čepičku uprostřed bych osobně oželel, ale řadě uživatelů může vyhovovat. Povrchová úprava OmniBooku 900 je matná šedočerná barva, která neláká k očnímu kontaktu zloděje. Z externích modulů jsem měl žel k dispozici pouze disketovou mechaniku, její připojení je spolehlivé a rychlé.

Vzorek měl nainstalována Windows 98 v anglické verzi, ale k zákazníkům se bude devítistovka dostávat plně lokalizovaná a časem určitě i s Windows 2000. Při obnově systému oceníte cédéčko Disaster Recovery, které například u modelové řady XE2 podle mých zkušeností vrátí vše do pořádku za deset minut včetně interního modemu.

Jinak pro vás žádné jiné zásadní informace nemám. Takový počítač bych si přál vlastnit, ale hned na začátku bych bez 128 RAM neuvažoval o jeho uvedení do provozu. Chlazení procesoru je vyřešeno velice dobře a proti P II zaznamenáte nižší produkci tepla. Větrák se spíná automaticky při startu počítače jako součást úvodního testu, ale v běžném provozu byl jeho chod velice řídký. Kvituji s povděkem. Řekl bych, že přístroj téměř splňuje mé představy o ideálním notebooku. Z nich chybí pouze interní modem a síťová karta. Camprlíky PC karet a zlomené konektory nemám rád. A nedostatky? Objevil jsem pouze jeden – viklající se krytka baterie. V této cenové třídě bych pokládal za samozřejmost tašku nebo spíše odolnou kazetu na přenášení. A pak jsme u ceny. Pro plné využití v mobilní kanceláři včetně doku, mechanik aj. dosáhne lehce 200 000 Kč s DPH. Pořídit si k OmniBooku zbrojní pas není špatný nápad.

Technická data:
Intel Mobile Pentium III 500 MHz, 64 MB RAM, pevný disk 12 GB, 13,3“ TFT displej 1024 x 768 grafická karta – 2x AGP ATI 4 MB VRAM s HW podporou MPEG-2, video-out, dvě polohovací zařízení: touch pad, pointing stick, 16-bit Sound Blaster Pro kompatibilní audio, PCMCIA - jeden typ III nebo dva typ II sloty, hmotnost notebooku 1,89 kg, rozměry - 30 x 22,5 x 3,2 cm, porty 1 x USB, COM1, LPT1, IrDA, PS/2, výstup na sluchátka, line-in, vstup mikrofon, výstup na externí monitor, 240pinový konektor pro docking, speciální FDD/IDE rozhraní pro externí moduly, Lithium-ion baterie – 80 % kapacity za jednu hodinu dobíjení,

notebook zapůjčila firma Hewlett-Packard, s.r.o., Vyskočilova 1, Praha 4, Zákaznické informační centrum: 0800/102000

ceny a další obchodní informace poskytl CSc Brno

PIII 500MHz, 64MB RAM, 12GB HDD, W 98, FDD 134 750
64MB RAM modul 9 130
LS 120 disk 8 550
FDD disk modul 5 630
24x CD ROM mechanika 10 600
4x DVD ROM s dekódovacím softem 13 690
MPEG dekodér KIT 4 800
Replikátor portů 7 550
mini dock 17 340
Docking System with Monitor Stand 30 760
rozšíření záruky na tři roky 6 832
rozšíření záruky na tři roky ukončení opravy do 24 hod 34 160
Ceny uvedeny bez DPH 22 %. Záruka 1 rok celosvětová.
Váš názor Další článek: Snížení cen Palmů dorazilo i k nám

Témata článku: Hewlett Packard (HP), Lithium, Mikrofony k pc, Nema, Nejrychlejší typ, Zásadní informace, Oční kontakt, OmniBook, Dock, Pack, Mini destička, Páčka, Rozšířená záruka, Nemo, Mini PC, Matná úprava, Hewlett-Packard, Fines, Omni, Cenové spektrum, Rychlé dobíjeníPřehled programů. Využijte naplno potenciál formátu PDF

Přehled programů. Využijte naplno potenciál formátu PDF

PDF je nejuniverzálnější dokumentový formát, přitom ne každý s ním umí pracovat. Když do něj úředníci skenují křivě vytisknuté dokumenty, popírají jeho smysl. Vybrali jsme šest aplikací, které vás naučí PDF využívat efektivně.

Stanislav Janů
PDFSoftware
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály