Bezpečnost | Heslo

Hesla v bezpečí: Vyzkoušeli jsme 5 nástrojů pro správu hesel

Že není dobré používat jedno heslo pro všechny weby, pravděpodobně víte. Stejně tak asi tušíte, že by hesla měla být dostatečně dlouhá a složitá, což vylučuje možnost zapamatovat si všechny přihlašovací údaje. Ke slovu se dostávají programy pro jejich správu.

Správci hesel zajistí bezpečné uložení všech používaných hesel napříč weby a při přihlašování na webech je předvyplní. U každého webu přitom můžete mít unikátní silné heslo a pamatovat si přitom musíte jen jediné - to od správce hesel. 

Správci hesel fungují v rámci všech nejrozšířenějších internetových prohlížečů, navíc nabídnou i další funkce jako je generování bezpečných hesel, kontrola duplicit, vyplňování formulářů nebo prověření, zda nějaké heslo neuniklo. 

Pro pohodlné používání by rovněž měly správce podporovat biometrické přihlašování – ve světě Windows především Windows Hello fungující se čtečkami otisků a kamerami, v jablečném světě potom Touch ID a Face ID a jejich alternativy u Androidu. Těmito způsoby zároveň není zabezpečena jen samotná aplikace, ale také možnost pro automatické vyplnění.

V neposlední řadě se vám budou hodit i další funkce, jako je možnost ukládat zabezpečené poznámky, k nimž se uživatel dostane až po zadání hesla, čísla platebních karet, která jsou následně automaticky vyplňována na webu, nebo například údaje z dokladů. 

Pět správců hesel jsme vyzkoušeli a prověřili. 

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Windows, Linux, Bezpečnost, Články z Computeru, Android, iOS, Wi-Fi, Netflix, Heslo, VPN, Outlook, Apple TV, Skype, NIST, Vyplňování, YubiKey, NordPass, Aplikace, Fido, Synchronizace, Nástroj, Sticky Password, Face ID, BitWarden, Správce, Telefony s Androidem na Heureka.czČeské televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** České videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Podvodníci v Call of Duty Warzone mají novou zábavu. Létají v autech

Podvodníci v Call of Duty Warzone mají novou zábavu. Létají v autech

Stejně aktivně, jako Activision vymýšlí obranu proti hackerům vymýšlí i hackeři nové způsoby, jak zatopit normálním hráčům.

Michal Maliarov
Call of Duty: WarzoneBattle Royale
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda