Hry | Konference

Herní průmysl je větší než film a hudba dohromady. Game Developers Session Prague spojí špičky oboru se studenty

Hry nejsou jen o e-sportu a profesionálních hráčích. Také je tu vývoj, ve kterém je Česko velmi silné. Točí se tu velké peníze, dá se tu udělat velká kariéra.

Právě tenhle vzkaz se snaží předat GDS Prague 2023. Spojí odbornou konferenci herního vývoje s osvětovou a vzdělávací akcí zaměřenou na střední a vysoké školy, ale i širokou veřejnost. V pražském kongresovém centru 8. a 9 prosince 2023 vystoupí 80 speakerů, mluvit budou o zásadních novinkách z oblasti herního průmyslu, předají své znalosti a zkušenosti, připravený je program pro nadějné talenty.

image.png

„Světový průmysl herního vývoje je kreativní sektor, který už dávno překonal hudební i filmový byznys dohromady. Rychlým tempem roste poptávka po odbornících z tohoto odvětví, ale zatím jen velmi málo škol má adekvátní prostředky a zdroje na to, aby tuto vysoce atraktivní kariéru dokázalo zprostředkovat studentům. Proto jsme ve spolupráci se školami i s předními českými herními vývojáři a naší asociací připravili konferenci cílenou i na studenty a jejich učitele, která by měla právě tuto oblast pomoci rozvinout,” říká k Game Developers Session Prague Pavel Barák, programový ředitel akce, předseda Asociace českých herních vývojářů a členem představenstva Hospodářské komory ČR.

GDS Prague má za sebou už 20 ročníků, ten letošní má poprvé přesah v propojování odborníků se všemi, kteří mají k rozvoji videoher co říct, nebo se chtějí něco naučit. Studenti středních a vysokých škol se mohou těšit na řadu zajímavých přednášek a workshopů vedených hvězdami herního vývoje – i oni byli ještě před pár lety studenty, kteří hledali svou životní cestu…

Na koho se těšit

  • Do Prahy dorazí světoznámý novozélandský tvůrce Dean Hall, kterého čeští hráči mohou znát jako autora hry DayZ (letos oslaví desetileté výročí).
  • Vystoupí americký tvůrce a producent Brian Fargo, zakladatel legendárního studia Interplay Entertainment, které stojí za sérií The Bard's Tale, Wasteland, Fallout a desítkami dalších titulů.
  • Z lokálních tvůrců vystoupí přední osobnosti českého herního průmyslu v čele s Jakubem Dvorským z Amanita Design, značky spojené s tituly jako Samorost nebo Machinarium.
  • Dorazí Martin Klíma, zakladatel a výkonný producent studia Warhorse s titulem Kingdom Come: Deliverance.
  • Dalším speakerem je Marek Rosa, šéf Keen Software House, jehož hra Space Engineers s více než pěti miliony prodanými kusy letos také oslaví deset let od uvedení.
  • Další osobnosti světové i české herní scény budou organizátoři odhalovat postupně.

Další informace najdete a vstupenky koupíte na www.GDSession.com, pro lepší představu tam najdete i záznamy přednášek z minulých ročníků. Takhle to na GDS Prague vypadalo loni:


Akci pořádají mediální dům Active Radio a společnost Eventia, a to s podporou Magistrátu hlavního města Prahy, Kreativní Prahy i dalších tuzemských ministerstev a organizací státní správy. Partnerem je Kongresové centrum Praha. Kromě hvězd herního vývoje se konference zúčastní i zástupci vedení Prahy, MPO (CzechInvest) nebo ministerstva kultury a cestovního ruchu. 

Váš názor Další článek: Blíže Apple Storu jsme v Česku ještě nebyli. iStyle otevírá prodejnu v ikonickém průčelí Masaryčky

Témata článku: , , ,