Grafické karty | Počítače | vodní chlazení

Herní počítač Alienware Aurora R11 má unikátní systém vodního chlazení

Společnost Alienware, která patří pod Dell, představila nový výkonný herní desktopový počítač Aurora R11, jenž vyniká speciální věcí – nezvyklou konstrukcí vodního chlazení.

Vodní chlazení se standardně skládá z vodního bloku, který může být na procesoru nebo grafické kartě, trubic, radiátorů s ventilátory a také pumpou, jež zajišťuje rychlý průtok vody v celém systému komponent vodního chlazení.

Alienware použil „Rad Card“ od Asetecu, který se chlubí tím, že jde o první řešení hybridního radiátoru pro slot PCI Express. Pod grafickou kartou se tak nachází druhé zařízení, které na první pohled vypadá jako další grafika, jedná se ale o velký radiátor s integrovanou pumpou a ventilátorem.

Ventilátor žene teplý vzduch přes radiátor ven ze skříně a dle Asetecu je toto řešení o 69 % tišší a snižuje teploty o 20 % oproti běžnému vzduchovému chladiči. Nový systém chlazení je zatím dostupný pouze s grafickou kartou Nvidia GeForce RTX 2080 Super, ale lze předpokládat, že se podpora postupně rozšíří, alespoň pokud se řešení osvědčí.

Jednou z dalších výhod je totiž i úspora místa oproti běžného vodnímu chlazení, byť je nutné počítat s tím, že už si do systému nedáte další grafickou kartu, respektive sloty budou dostupné jedině přes extendery.

Diskuze (4) Další článek: Na planetě WASP-76b prší tekuté železo. Bude to chtít pořádný deštník

Témata článku: Hardware, Grafické karty, Počítače, Dell, Chlazení, Základní desky, vodní chlazení, Herní, Unikátní systém, PCI Express, Ventilátor, Systém, Alien, Grafická karta, Herní počítač, Alienware, Karta, Radiátor, VOD, Počítač, Stolní počítače na Heureka.cz