Testy | Notebooky | Hry

Herní notebooky do 25 000 Kč: Vyzkoušeli jsme šest modelů a víme, co můžete čekat

Ať už chcete hrát hry, nebo potřebujete výkonnější notebook pro náročnou práci, jsou zajímavou kategorií dostupné herní stroje vybavené moderními procesory i grafikami.

Pokud uvažujete o koupi notebooku, který bude sloužit na hraní her, měli byste počítat s tím, že nemá smysl na něm příliš šetřit. Hry jsou stále náročnější, zabírají také hodně místa a vyžadují velké množství paměti. Proto jsme zvolili cenu notebooků v našem testu do 25 000 Kč, protože právě okolo této částky se pohybují ceny strojů s nejmodernějšími procesory, grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 1650 Ti a dostatkem paměti i diskové kapacity.

V tomto článku přinášíme souhrnné výsledky srovnávacího testu a zjištěné poznatky týkající se kategorie herních notebooků do 25 tisíc korun. Podrobné výsledky testu vydáme v příštím samostatném článku.

Kvůli pohybu kurzu koruny a problémům se skladovými zásobami se však můžete setkat s vyššími cenami – zejména první dva notebooky v našem testu (Asus TUF Gaming A15 a Acer Nitro 5) stojí běžně přes 26 000 Kč, ale v době přípravy testu byly dostupné s oficiálně sníženou cenovkou těsně pod 25 tisíc. 

Úhlopříčka a zpracování

Herním notebookům dnes jednoznačně vládne úhlopříčka displeje 15,6". Takové notebooky se totiž stále dají na rozdíl od sedmnáctek snadno přenášet, přitom se už do nich vejde i robustnější chlazení, takže nemají problém s odvodem tepla jako menší stroje. Díky tomu mohou poskytnout nekompromisní výkon. Zároveň jsou cenově nejpříznivější, protože nevyžadují sofistikovaná a drahá řešení chlazení jako malé notebooky, ani více materiálu jako ty velké.

Výrobci se navíc v posledních letech zaměřili nejen na ztenčování profilů, ale také na zužování rámečků okolo displeje, takže jsou 15,6" herní notebooky mnohem přenosnější než kdy dříve. A to se týká už i levnějších herních strojů, jako jsou v našem testu – žádný nepřekročil tloušťku příjemných 25 mm, a současně se všechny mohly pochlubit úzkými hlavně postranními rámečky okolo displeje.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Testy, Notebooky, AMD, Intel, Nvidia, Články z Computeru, Wi-Fi, Lenovo, Asus, SSD, Hry, Acer, Dell, G-Sync, Červená, Grafika, AWSD, Intel Core, Notebook, Displej, AMD Ryzen, BatteryBar, Sky diver, Benchmark, Procesor, Notebooky na Heureka.czNASy od Synology jsou děravé. Chyby se týkají i nejnovějšího DSM 7.0

NASy od Synology jsou děravé. Chyby se týkají i nejnovějšího DSM 7.0

** V softwaru NASů Synology jsou bezpečnostní díry ** Týkají se nejnovějšího DSM 7.0 i starších produktů ** Odborníci zkoumají další bezpečnostní zranitelnosti

Karel Kilián
SynologyNASBezpečnost
Co chtějí fanoušci od Windows? Tady je seznam 10 nejžádanějších funkcí

Co chtějí fanoušci od Windows? Tady je seznam 10 nejžádanějších funkcí

** Některé požadavky na Windows se táhnou daleko do minulosti ** Vrásky lidem dělají i změny ve Windows 11, především hlavní panel ** Češi by nejvíce ocenili lokalizovanou Cortanu

Lukáš Václavík
Windows 11Windows 10Microsoft
Důkaz proti nepoctivým poskytovatelům internetu. ČTÚ spouští vlastní měřič rychlosti
Lukáš Václavík
Český telekomunikační úřad (ČTÚ)Připojení k internetuInternet
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy