Notebooky | Klávesnice | Razer

Herní notebook Razer Blade 15 Advanced chce zaujmout opticko-mechanickou klávesnicí

Razer představil novou verzi herního notebooku Blade 15 Advanced. Jednou z klíčových inovací je opticko-mechanická klávesnice, která dostala do vínku hlubší stisk kláves pro pohodlné psaní. Kromě toho je stroj vybaven procesorem Intel deváté generace a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2070.

Výrobce je přesvědčen, že čím delší je dráha stisknuté klávesy, tím je klávesnice pro uživatele pohodlnější, neboť se eliminují překlepy a náhodné stisky. V notebooku Blade 15 Advanced je aktivační dráha dlouhá 1 milimetr s celkovou amplitudou pohybu 1,7 milimetru. Speciální optické senzory zaznamenávají stisk a eliminují zadání chybné kombinace, což je zvláště užitečné ve hrách.

Co nabídne Razer Blade 15 Advanced?

V čem se optická klávesnice liší od klasické? Rozdíl je ve své podstatě velmi jednoduchý: místo fyzické membrány, používané ve většině klávesnic, využívá optická klávesnice k detekci stisknutí infračervené světlo pod každou klávesou. To by mělo přispět k vyšší přesnosti a absenci problémů souvisejících s mechanickým provedením. Tato technologie dosud v noteboocích z nějakého důvodu chyběla.

Zpočátku bude notebook Razer Blade 15 Advanced dostupný jen v jedné konfiguraci, výrobce však v průběhu příštího roku hodlá nabídnout několik dalších verzí. Základem je obrazovka s úhlopříčkou 15,6", rozlišením 1080p a obnovovací frekvencí 240 Hz.

Srdcem je šestijádrový procesor Intel Core i7-9750H, kterému zejména ve hrách sekunduje grafická karta Nvidia RTX 2070 Max-Q. Osazeno je 16 GB operační paměti v 2667MHz modulech DDR4, pro aplikace a data je připraveno úložiště NVMe SSD s kapacitou 512 GB, které lze rozšířit až na 2 TB.

Pokrok v rámci evoluce

Z hlediska konektivity najdeme na hranách po jednom portu Thunderbolt 3 a USB Type-C 3.2, dva porty USB Type-A 3.2, HDMI 2.0B a Mini Display Port. V rámečku nad obrazovkou je připravena webová kamera schopná pořizovat obraz v rozlišení 720p.

Nutno podotknout, že od poslední iterace této řady herních notebooků se mnoho nezměnilo. Předchozí Razer Blade 15 Advanced nabízel většinu specifikací, které vidíte výše, pouze se řada parametrů přesunula z nejvyššího do základního modelu.

S ohledem na baterii s kapacitou 80 Wh a výkonný hardware nelze předpokládat, že by silnou stránkou tohoto laptopu byla výdrž na jedno nabití. Cena novinky je stanovena na 2649 amerických dolarů, což je v přepočtu asi 75 100 Kč včetně DPH.

Váš názor Další článek: K větší efektivitě s DevOps?

Témata článku: Notebooky, Intel, Hry, Klávesnice, USB, Razer, Grafická karta, Klávesa, Blade, Razer Blade, Herní, ITER, Notebook, StiskKorona hra: zvládli byste pandemii lépe než naše vláda? Zkuste si to ve webovém simulátoru

Korona hra: zvládli byste pandemii lépe než naše vláda? Zkuste si to ve webovém simulátoru

** Máte pocit, že naše vláda nezvládá boj s koronavirem? ** Poradili byste si se situací lépe než Andrej Babiš a Jan Blatný? ** Zkuste si to v českém webovém simulátoru Korona hra!

Karel Kilián
COVID-19ČeskoHry
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián
WebkameraMobilní telefonMobilní aplikace
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

** Vybrali jsme nejlepší programy pro úpravu fotek ve Windows ** Pokročilé grafické editory upraví fotografie k nepoznání ** Překvapivě použitelné jsou i aplikace na webu nebo dostupné zdarma

Karel Kilián
Grafický editorNejlepší programySoftware