Automobily | BMW

„Hej BMW!“ Německá automobilka chystá vlastního hlasového asistenta

Německý výrobce automobilů BMW připravuje vlastního digitálního hlasového asistenta. K jeho přednostem bude patřit přehled o používání auta v kombinaci se znalostmi preferencí svého majitele. BMW Intelligent Personal Assistant bude vydán v březnu 2019 a bude k dispozici pro automobily používající nový operační systém BMW 7.0, píše Digital Trends.

Hlasový asistent bude zpočátku reagovat na slovní spojení „Hey BMW“, nicméně jméno digitálního spolujezdce bude možné změnit. V tiskových materiálech jsou uvedeny jako příklady „Charlie“ a „Joy“, což naznačuje, že by mohlo být na výběr i pohlaví a tím pádem i více hlasů pro zpětnou interakci.

Automobilka slibuje, že příští verze softwaru Intelligent Personal Assistant budou kompatibilní s dalšími významnými digitálními hlasovými asistenty. Chce tím zajistit spojení s ostatními rychle rostoucími ekosystémy.

Hlasový asistent bude schopen nejen nastavovat funkce vozidla (například zapnout topení, když mu řeknete, že je vám zima), ale i vysvětlovat a odpovídat na otázky (například „jak funguje chlazení a topení v autě?“). Bude také reagovat na příkazy specifické pro vozidlo, jako třeba „Je hladina oleje v pořádku?“ nebo „Máme nějaká upozornění?“

Chytrý asistent BMW se také může integrovat s aplikacemi Microsoft Office 365 a Skype for Business, což umožní řidiči během jízdy připojit se k hovoru přes Skype nebo digitální spolujezdec může hlasem předčítat doručené e-maily.

První verze chytrého osobního asistenta bude schopna pamatovat si předvolby nastavení vozidla. Budoucí verze bude schopna se učit a přizpůsobovat nastavení automaticky. Systém si bude pamatovat každý příkaz, každou otázku a každé nastavení a z těchto dat vytvoří komplexní profil nazvaný BMW ID. Díky tomuto profilu budete moci přesednout do jiného vozu této značky a software ho následně přizpůsobí vašim potřebám a zvyklostem.

Samozřejmě nebudou chybět automatické aktualizace formou OTA, které budou přidávat nové funkce a řešit případné problémy. Pokud si koupíte BMW s OS 7.0 před březnem 2019, aktualizace přidá funkci hlasového asistenta bez nutnosti návštěvy servisu. Osobní asistent bude k dispozici ve 23 jazycích jako příplatková výbava pro auta vybavená OS BMW 7.0 coby součást Live Cockpit Professional.

Diskuze (5) Další článek: Cukr může mikrorobotům usnadnit pohyb lidským tělem

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,