Proc by hash rate mel mit jakoukoliv souvislost s cenou? Az se vytezi posledni bitcoin tak se naopak da ocekavat ze se cena meny jeste zvysi. Pak se urcite i zavedou/zvednou poplatky za transakce.
Již tak vysoké poplatky za transakce se ještě zvednou? Opravdu, čekají nás zářné zítřky … 😁
Aktuální poplatky nijak zvlášť vysoké nejsou:https://bitinfocharts.com/comparison/bitcoin-median... Momentálně nedochází k plnému vytížení 1 MB bloku, takže není moc za co připlácet.
Máš na mysli ty poplatky, kdy pošleš miliardu za $1 ?
Kdyby jeden dolar:https://connect.zive.cz/clanky/nekdo-vbitcoinove-...
Autor zase neví, o čem píše. Zvyšování hashrate nemá s rychlostí transakcí nic společného. Počet transakcí je u BTC daný pevnou velikostí bloku a jeden blok se vždy vytěží za cca 10 minut. A je úplně jedno, jakou hashrate síť má.Rostoucí hashrate má jen jeden jediný důsledek > rostoucí obtížnost. Obtížnost reaguje na hashrate tak, aby jeden blok trval stále cca těch 10 minut. Může i klesat, ale to by muselo začít ubývat těžařů, což se neděje. Když to přeženu, klidně by to celé mohlo běžet na jednom notebooku, obtížnost by adekvátně klesla.
Pokud by někdo nevěřil, může se podívat sám.Čas vytěžení jednoho bloku:https://bitinfocharts.com/comparison/bitcoin-confir... ... Velikost bloku (u BTC je maximum 1 MB):https://bitinfocharts.com/comparison/size-btc.html... Počet transakcí:https://bitinfocharts.com/comparison/bitcoin-transa... ... Je tam krásně vidět, že na konci roku se narazilo na 1MB omezení na blok a zde je vidět důsledek:https://bitinfocharts.com/comparison/bitcoin-median... ... Poplatky vyletěly do nebe, protože pokud rychlost zpracování transakce záležela hlavně na poplatcích. Kdo řádně nemazal, ten nejel. Dnes je počet transakcí podstatně nižší, takže 1MB limit aktuálně stačí a poplatky jsou také podstatně nižší než na přelomu prosinec / leden.
A to je problém? Lístky na finále MS ve fotbale taky stály cca 1500$, přitom lístek na fotbal stojí běžně pár stovek. Pokud chceš vstup na zajímavou akci ve chvíli, kdy to chtějí všichni, musíš adekvátně zaplatit.
Můj příspěvek není o tom, zda jsou nebo nejsou poplatky problém, ale o tom, že autor píše o něčem, o čem nemá páru.
Teď je to souboj mezi těžaři o to, kdo má levnější elektřinu a kdo první odpadne. Něco jako občas zkouší OPEC kolem ropy, ale úplně bez pravidel.
tak to video som dal do polovice a zabilo ma to
Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, jak "Zvyšování hash ratu je klíčové pro zrychlování samotných transakcí"? Měl jsem za to, že ono "těžební hashování" je jen způsob, jakým probíhá losování uzlu, který potvrdí transakce v průměru co 10 minut... Můžeme se bavit za jistých podmínek o vyšší bezpečnosti, ale o zrychlování transakcí???
Autor neví o čem píše. Zrychlení zpracování transakcí je možné během 14 denního období, dokud se nezvedne obtížnost.
Přesně tak
Tak nakupujte, nakupujte. Je to skvělé, je to výhodné, pohádkové zbohatnutí na dosah. Kdo chvíli stál, již stojí opodál … 🙂
Pokud na to koukáš tak, že tu bude dalších 120+ let, tak zjistíš, že ti hejlové, co budou chtít zbohatnout budou nakonec tvoje děti, tvoje vnoučata, pravnoučata... Takže máš dvě možnosti, buď nenakoupit a počkat až to možná budou mladý používat k placení skoro všude a ty si je pak taky koupíš... A nebo do toho nacpeš vše co máš teď k dispozici a naučíš děti a vnoučata, aby to používala a zajistíš si tak důchod. Takhle zorganizovaná ponzi/pyramida funguje úplně stejně jako současný důchodový nebo daňový systém. Akorát že daňový systém je jediná legalizovaná pyramida která se navíc nedá přestat hrát, protože je tu povinnost odvádět daně v korunách, které musí všichni používat pro transakce. Bitcoin je dobrovolný. Díky téhle logiky je bitcoin reálná jedinečná důchodová reforma, na kterou všichni čekají.
Ti lidi jsou tak hloupí, co? Já nevím, proč už celý svět nepoužívá jenom bitcoin. Zabedněnci, no. Přitom to nejlepší, co člověk může pro své děti a vnoučata udělat, je prodat barák, prodat pole, prodat vinici, prodat les, a nakoupit bitcoiny … 😁
Neřikám prodat, ale co udělat s hotovostí. Navíc dům, pole, vinici a les ti můžou sebrat. A pokud sleduješ aktuální politickou situaci, tak ti to s největší pravděpodobností soc+komu+stb znárodní.
To ti Bitcoin stejně zakážou používat.
Navíc používán a adopcí bitcoinu lze obrat veškeré banky o prachy a přelít rozložení peněz ve světě odshora dolů , protože nemůžou do BTC nacpat hromadu peněz bez toho, aby to bylo vidět obrovkými výkyvy ceny. Čím více lidí přejde na BTC, tím více se přiškrtí tok peněz v bankách, budou mít nulovou likviditu a ČNB bude muset tisknout prachy ještě rychleji než do teď, dokud neskončíme v hyperinflaci Koruny/eura/dolaru a BTC náhle bude náhle mnohem stabilnější a lepší uložení peněz, než držet klasické měny. Zkuste se nad tím zamyslet. Pokus centrálních bank s ničím nekrytými penězmi dlužníků, kteří nikdy nesplatí své duhy, je u konce.
Na BTC všichni přejít nemohou. Prostě by to sežralo víc elektřiny, než kolik by v některých zemích vůbec byli schopni vyrobit...
Proč by měla být problém elektřina? Kdo ji bude chtít/potřebovat, vždy za ni rád zaplatí. Navíc jsou tu zpětné vazby. Bitcoin vždy tojí tolik, kolik je ochoten někdo za něj zaplatit. Když bude cena klesat a hashrate růst, prodělají těžaři, kteří jsou nejméně účinní. K uživatelskému používání bitcoinu však nepotřebuješ těžit.
Proboha proč se vyjadřujete k věcem, kterým nerozumíte?Spotřeba elektřiny nijak nesouvisí ani s počtem uživatelů, ani s počtem transakcí v síti.Spotřeba elektřiny je jen výsledkem souboje mezi těžaři. Přetlačují se svým výkonem o to, kdo vytěží blok a získá za něj odměnu.Celá bitcoinová síť pro současný počet uživatelů a transakcí by klidně mohla běžet na třech podprůměrně výkonných noteboocích.
to je fuk coho je to nasledkom, ale ak je spotreba elektriny vysoka ked to skoro nikto nepouziva, tak aka by bola keby to pouzivali vsetci?
Před tím, než to začnou používat všichni, tak nastane hyperibitcoinizace, začnou se přelívat peníze do BTC a podivným způsobem mizet peníze z účtů lokálních bank (alias posíláme prachy na burzu na druhé straně světa a dostáváme za ně BTC), začne klesat množství peněz tekoucí do dluhopisů, akcií a ty na to zareagují pádem - budoucí krize je za dveřmi (klasické investice nejsou tak výdělečné jako krypto) Zároveň začne růst uznání BTC mezi lidmi jako samostatné měny, která bude pro mnohé mít vyšší hodnotu než je ta tržní, takže ji budou držet dlouhodobě a občas používat (tržby v alze při platbě bitcoiny stále rostou). Postupně dále lidem ubývají peníze na účtech a přeměnuji se na BTC a zroveň máme globální finanční krizi. Banky mají problém, nemohou poskytovat úvěry, protože mají malou zásobu cash na běžných účtech a nesplnují limity pro částečné rezervy. Banky se dostávají do problémů, protože musí jít do rizikových půjček. Dluhová bublina, banky krachují a ČNB/ECB/FED je vyplatí protože too big to fail. Neskutečná inflace a ztráta důvěru ve FIAT prachy, další kladná zpětná vazba pro bitcoin... Tohle ještě chvíli potrvá, možná bude další jedna nebo dvě krize... ale pokud se kompletně přejde na bitcoin, tak v (nepříliš)daleké budoucnosti budeš mít pouze kryptopeněženky, lidé budou bydlet na farmách a většinu elektřiny na světě budou spotřebovávat těžaři. Protože lidi si budou krypto spořit a neutrácet za kraviny. Podobně jako když se používalo zlato. Mezitím ekonomické krize vyřeší přemnožení obyvatel (nedostatek vody, potravin), nefunkční důchodový a sociální systém, zbytečnou EU/ČR administrativu, neudržitelné zadlužování států, systematické znečišťování planety, ekologickou zátěž... The End. Planeta má najednou 1 milion až 1 miliardu obyvatel.
Tak znovu: mezi poctem uzivatelu/transakci a hashrate/spotrebou neni prakticky zadna souvislost.LightningNetwork ma potencial zvysit pocet transakci o nekolik radu a na hashrate (vykon a spotrebu tezebnich stroju) to nema zadny vliv, nijak to spolu nesouvisi.
takze spotreba elektriky v suvislosti s bitcoinom stagnuje ci klesa?
Znovu: zkuste si konecne nastudovat, jak bitcoin funguje.Spotreba elektriny roste proto, ze tezari mezi sebou soutezi stale silnejsimi zbranemi (tezebnim vykonem). Ale nesouvisi to s poctem uzivatelu a transakci - kdyby pristiho pul roku probihalo minimum transakci (treba jen jedna za minutu), spotreba elektriny neklesne.Stejne tak spotraba nevzroste treba kvuli tomu, ze po zavedeni Lightning network pocet transakci treba 100x vzroste. Stejne jako spotreba nevzrostla kvuli zavedeni SegWit (ktery take zvysil transakcni kapacitu site).Znovu rikam: na provoz dnesni bitcoinove site, na realizaci dnesniho objemu transakci, by stacily 3 prumerne notebooky. Ten vykon navic tam neni kvuli poctu transakci. Je to proste vykon spaleny v boji tezaru mezi sebou a s objemem transakci nijak nesouvisi. Souvisi spise s bezpecnosti - kdyby bitcoin nekdo chtel hacknout, musel by sam spalit jeste vic energie.
takze ci sa bitcoin bude pouzivat alebo nie, bude spotreba elektriny rast?
Kdyby se vypla většina farem, BTC by fungoval stále stejně rychle, protože by adekvátně klesla obtížnost, aby těch pár zbývajících těžařů stíhalo. Spotřeba roste jen protože roste hashrate (=počet těžebních strojů), ale na rychlost ověřování to nemá vliv. A růst to bude do té doby, dokud se to lidem vyplatí těžit. Komu se to nevyplatí, ten to prostě vypne.
cize sirsou akceptaciou by spotreba rastla, pretoze by rastla cena a viac ludi by tazilo a vacsia konkurencia taziarov znamena vyssiu spotrebu
No vlastne asi ani ne.Ten hashrate (vykon) se pouziva na overovani transakci v blockchainu a tam je pocet transakci za casovou jednotku pevne dan, nema kam rust.Az prijde sirsi akceptace, tak to zvysene mnozstvi transakci bude odbavovano v kanalech LightningNetwork, ne na hlavnim blockchainu. Zvysi se propustnost site, objem transakci v case. Teoreticky by tak ani nemusela cena vyrazne vzrust, jen rychost obratu. Take je dobre mit na pameti halving! Kazde 4 roky klesne odmena za vytezeny blok na polovinu. Za relativne kratkou dobu tak klesne z celych bitcoinu na jeho zlomky. Pokud se vetsina transakci bude odehravat mimo hlavni blockchain (v LN), tak motivace tezaru palit stale vice a vice energie (resp. jejich prijmy pouzitelne na nakup vykonnejsiho HW a elektriny) muze jit dolu.Ale to se proste teprve uvidi. Nechme to na prirozenem vyvoji.Kazdopadne kdo je tim Bohem, ktery by mel rict, zda je "spravnejsi" energii palit pri zvysovani bezpecnosti bitcoinu, pri harni pocitacovych her, pri vyhrivani bazenu, klimatizovani baraku, napajeni svetelnych reklamnich ploch, ...?
Jak pise WiQiX - nezalezi to na "pouzivani", ale na tom, zda se to tezarum vyplati.Rozhodne ale neplati prima umera mezi mirou pouzivani (poctem transakci za hodinu) a spotrebou energie. Je teoreticky mozne, ze transakci za rok bude 2x mene a spotreba presto vzroste. Stejne tak je mozne, ze za 2 roky bude transakci 50x vice (LightningNetwork) a spotreba nevzroste.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.