Ma nejaky duvod, ze napr. tabulka Cyrixu konci na Cyrix 6x86MX-PR233GP, kdyz existuje napr. Cyrix 6x86MX-PR433 ???
ale priznejme si, ma AMD K5 PR 100 vykon Intel Pentia 100??? No to rozhodne ani nahodou, vubec ty K5 byla takova nepovedena rada. Jinak pekne.
"Vlastní obdobu procesorů Pentium MMX uvedla firma 30. května 1997 pod názvem 8x86MX"ehmm, nemělo by tam být "pod názvem 6x86MX"???"PR – Power Rating"PR je pokud vím Pentium Ratingk tomu PR taktu...taktéž nechápuJinak článek výborný (za 1)
Pod písmeny PR se skrývá leccos. Nejčastěji jsem objevil popis Power Rating (například zde), ovšem objevují se výjimky jako Pentium Rating, Performance Rating apod.Děkuji za pochvalu Na dané téma se nechá psát dlouho a podrobněji, ovšem to není účel tohoto seriálu.
Opět několik připomínek:1. "Původní patici procesoru Intel Pentium MMX s názvem Socket 7 se zvýšil maximální takt a výsledek se označil názvem Socket Super7." - tady je poněkud nešťastná formulace i časová posloupnost. Super 7 byl definován až s nástupem AMD K6-2 pro FSB 95/100 MHz.2. AMD K6-III ještě nemá Extended 3D-Now!3. Největší "papírový" konkurent AMD K6-III v době jeho uvedení, Intel Pentium III, neintegruje Level 2 na chip, ale jen na destičku pro Slot 1. První Intel s integrovanou Level 2 cache byl Celeron 300A. O přímé konkurenci ale nemůže mezi modely "III" být ani řeč.4. Všechny procesory AMD pro Socket A podle některých zpráv podporují SMP, ale zatím není k dispozici vhodný chipset.5. U IBM stojí za zmínku dvě priority: jde o procesory x86 řady Blue Lightning, které jako první pracovaly na trojnásobnku externí frekvence a jako první dosáhly v této kategorii frekvence 100 MHz.6. U AMD 5x86 stojí stejně za zmínku, že jde o jediný procesor třídy 486 pracující na čtyřnásobku externí frekvence.7. U Cyrix stojí za zmínku procesory třídy 486 s označením 5x86 s frekvencí 100 a 120 MHz, které měly již některé prvky konstrukce rodiny Pentium.8. U procesorů IDT WinChip chybí nejdůležitější informace: jde o jediné procesory s podporou instrukcí MMX, případně 3DNow! u modelu WinChip 2, které jsou "jednonapěťové" a pracují s napětím 3,5 V i na paticích Socket 5. 9. PR znamená Pentium Rating a ne Power Rating. 10. PR takt uváděný v tabulkách je nesmysl (nikdy jsem nikde o něm neslyšel!): fiktivní hodnota násobícího koeficientu například u AMD K5-166 neměla žádný vliv, procesor byl "zablokován" jako dnes procesory Intel i AMD. Externí takt se nastavoval vždy dle skutečných hodnot. U procesorů Cyrix nebyl násobící koeficient blokován a nastavoval se vždy na doporučenou hodnotu (2 u všech 6x86). V tabulce uváděné hodnoty nastavení u 6x86MX jsou chybné: model PR166 pracoval oficiálně na 133 (2 x 66) MHz apod. Navíc Cyrix "zavedl" i frekvenci 83 MHz a základní nastavení pro model 6x86MX PR200 je 2 x 83 MHz! 11. Je škoda, že chybí podrobné srovnávací tabulky novějších procesorů AMD K6-2/III (včetně modelů 2+/III+) a Cyrix 6x86MX/M II, kde by bylo zajímavé srovnání napájecích napětí i možných frekvencí.12. Konstrukční kancelář IDT se nejmenovala WinChip, ale Centaur. WinChip byl název zavedený až po náběhu výroby.13. Dalším výrobcem procesorů x86 je stále National Semiconducter s několika novými modely modely Geode, navazujícími na Cyrix MediaGX.
Myslim, ze tato seria clankov je naozaj na urovni.Dakujem.
PR takt je pěkný nesmysl. Jak jste na to proboha přišel?!
Zkuste to prosim vysvetlit. Diky.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.