Technologie | CES 2019 | Příslušenství | Razer

Haptická vibrační odezva na myši, klávesnici, sluchátkách i v herním křesle. Razer předvedl HyperSense [CES]

Většina z nás se asi setkala s naprosto základní haptickou odezvou v podobě vibrací na herním ovladači nebo v nějakém jiném zařízení jako je telefon či chytré hodinky. Razer chce ale systém haptické odezvy s vibracemi přenést do zcela nového herního zážitku.

Razer představil novou platformu „HyperSense“, která má sdružovat všechna kompatibilní zařízení, které se tak mohou podílet na mnohem realističtějším zážitku při hraní her prostřednictvím počítače.

Platforma se stará nejen o přesnou synchronizaci, ale i propojení s danou hrou, která musí být s tímto systémem alespoň částečně kompatibilní. Do HyperSense lze zatím zároveň připojit vibrační myš, klávesnici (technologie od Lofelt), sluchátka (Nari Ultimate) a také celé křeslo (Subpac).

Systém má předem rozdělené funkce a tak trochu připomíná například koncept prostorového 360stupňového zvuku. Samotné křeslo je určeno pro vibrace při událostech zezadu (například vás ve hře někdo zezadu střelí, ozve se větší rána), klávesnice a myš pak vibracemi reflektují události po stranách a zepředu. Vše pak doplňují sluchátka, které zavibrují rovněž dle směru události (levé/pravé sluchátko, dohromady).

Dle prvních ohlasů novinářů, kteří měli možnost tento systém vyzkoušet na hrách Overwatch a Doom, funguje HyperSense překvapivě dobře a rozhodně nejde jen o nějakou podivnost bez účelu.

Razer ale čeká ještě hodně práce, protože bude muset platformu rozšířit tak, aby fungovala s více zařízeními a více hrami. A také ještě doladit obslužný hardware, který by měl umožňovat různé nastavení, včetně síly vibrací.

Kdy se finální řešení dostane na trh, zatím nebylo oznámeno.

Diskuze (1) Další článek: Chytré žárovky najdou uplatnění i venku, Philips proto připravil celou sadu svítidel před dům [CES]

Témata článku: Technologie, Hry, Klávesnice, CES 2019, Příslušenství, Razer, Velká rána, Odezva, Herní křeslo, Herní ovladač, Concepts, Realistický zážitek, Haptická odezva, Myši, Chytré hodinky, Křeslo, Ráz, Vibrační myš, Přesná synchronizace, Kompatibilní zařízení, Platforma, První ohlasy, Zařízení, Hype, Sluchátko, Nejprodávanější herní počítače na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 70

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 26Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor