Komunikace | Google Hangouts

Hangouts to mají spočítané. Google oznámil datum, kdy službu začne vypínat

Google aktuálně rozeslal e-mail administrátorům firemních G Suite účtů, kde informuje o konci klasických Hangouts. Od dubna zapne nový Chat a Meet všem uživatelům a k postupnému vypínání staré služby dojde v říjnu. U běžných uživatelů se změny projeví s několikaměsíčním zpožděním.

Google již v roce 2017 oznámil dvě nové služby postavené na Hangouts – Chat a Meet. Ty měly být pouze pro firemní zákazníky jako konkurence Slacku. Mezi běžnými uživateli se ale nepodařilo protlačit Allo a Google tak celou strategii přehodnotil. Zatímco zmíněné Allo ukončil a zaměřuje se na RCS, což je náhradou klasických SMS, zbývající uživatele převede právě na firemní Chat.

V první fázi, počínaje 16. dubnem 2019, zapne všem uživatelům v rámci G Suite účtů, kteří měli aktivované klasické Hangouts, službu Hangouts Chat a Meet, přechod ale bude dobrovolný. Od října pak začne starou službu postupně vypínat. V mezičase plánuje Google doplnit všechny funkce, které Chatu chybí oproti klasickým Hangouts.

Běžných uživatelů se změna dotkne se zpožděním a Google je začne migrovat až v momentě, kdy bude mít zcela vyřešené firemní zákazníky, pravděpodobně tak nastane až příští rok. I tak to ale mají klasické Hangouts spočítané a pokud nechcete přecházet na novou službu, která je přeci jen více zaměřená na firemní služby, budete se muset poohlédnout jinde.

Diskuze (13) Další článek: Největší konkurent Netflixu není HBO, ale hra Fortnite

Témata článku: Google, Chat, Komunikace, Instant Messaging, Google Hangouts, Microsoft Teams, Slack, G Suite, Chata, Hangouts, SMS, Hangouts chat, První fáze, Stará služba, Služba, Celá strategie, Firemní služba, Firemní zákazník, Klasický hangouts, Příští rok, Meet, Nová služba, Běžný uživatel, Firemní účet, Postupné vypínání


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu