Handspring možná skončí s Visory

Handspring, jedna z prvních firem, která začala „klonovat“ kapesní počítače Palm, uvažuje o ukončení výroby klasických Visorů a bude pokračovat jen v prodeji a vývoji nového komunikátoru Treo.
Handspring možná skončí s Visory

Důvodem je získání menšího tržního podílu, než Handspring původně plánoval, a rovněž finanční ztráty. Koláček trhu navíc ukusuje stále více společnost Sony, která uvádí jednu novinku za druhou; a kapesní počítače Sony jsou v současné době asi to nejlepší, co si můžete s operačním systémem Palm OS koupit (i když taková HandEra...).

Klepněte pro větší obrázek

Cesta, jakou Handspring pravděpodobně zvolí, budou komunikátory - zde uvedla již svou první novinku, Treo (modely 180 a 270), který vypadá velmi dobře. Bohužel, cena základního modelu 180 na českém trhu je více než závratná - 32 tisíc s daní. Šance na pokles tu ale samozřejmě je, ceny jsou u novinek vždy nadsazené. Jakmile trh trošku vychladne, cena klesne. Mimochodem, Treo bude nabízet i britská mobilní skupina mmO2, která sdružuje několik operátorů, mimo jiné také britský Cellnet nebo německý Viag.

V současné době má Handspring zatím dva modely Treo. První, 180 (cena 399 USD), má černobílý displej, druhý, 270 (cena 599 dolarů), displej barevný - tento model přijde na trh o něco později. Oba komunikátory používají PalmOS, 16 MB paměti a malou klávesničku, která nahrazuje klasickou plošku pro psaní Graffiti. Nové modely na sebe určitě nenechají dlouho čekat, zvlášť, když se Handspring opravdu Visorů zbaví.

Tip: Recenzi kapesního počítače Handspring Treo 180 si můžete přečíst na MobilManii.

To, že je budoucnost v komunikátorech, dokazují skvělé prodeje Nokie 9210, která v Evropě předčila dokonce kapesní počítače Palm; Nokia chce nyní svým komunikátorem vzít útokem i americký trh.

Oživeno:  Krátce po zveřejnění této zprávy šéf Handspringu uvedl věci na pravou míru. Visory neskončí, jen se bude jejich nabídka konsolidovat. Nadále se budou vyrábět modely Visor Pro, Visor Neo a Visor Edge, skončí Visor Prism. Jakmile přestane být po některém z modelůV Visorů poptávka, přestane být výráběn.

Diskuze (2) Další článek: Kolik lidí má u nás počítač?

Témata článku: Skvělá budoucnost, Graffiti, M/s, Komunikátor, Han, SKO, Druhá novinka


Určitě si přečtěte

Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Vyšel Windows 10 October 2020 Update. Poradíme, jak je stáhnout a co je nového
Vladislav Kluska
October 2020 UpdateWindows 10
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 109

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 33

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5