HalpTV: váš internetový televizor

Sledování videa po internetu není ničím novým. Se vzrůstající dostupností širokopásmového připojení k internetu se tato činnost stává oblíbenější u stále většího počtu uživatelů. Abyste nemuseli pracně hledat webové stránky se živým vysíláním, vyzkoušejte program, který vám nabízí příjem stovek stanic z celého světa, včetně těch českých.

Plusy / minusy
+ televize, video i rádia
+ jednoduché ovládání
+ otevření externí adresy
– ošetření chyb v instalátoru
– nemožnost ukládat záznam do PC

Tento program je již nějakou dobu zařazen na našem novém serveru GigaMania.cz, kde trvale obsazuje první místa v žebříčku nejstahovanějších programů. Zájem o sledování televize pomocí internetu je tedy velký. Instalace asi 13 MB velkého programu je naprosto jednoduchá, stačí odsouhlasit jednotlivé kroky instalačního programu. Do problémů se dostanou pouze uživatelé, kteří nemají na svém počítači instalován přehrávač Real Player. V takovém případě se na konci instalace objeví chybové hlášení informující o tom, že se nezdařila registrace jisté knihovny DLL. Instalací Real Playeru a opětovným spuštěním instalátoru HalpTV se však vše spraví.

Prostředí programu

Program samotný nabízí jednoduché ovládací rozhraní, kde nenajdete žádné zbytečné funkce. Hlavní část tvoří samozřejmě obrazovka, pod kterou najdete sadu ovládacích tlačítek. Těmi můžete obsluhovat přehrávání a hlasitost.

Klepněte pro větší obrázek

Program je připraven

Okno programu má pevnou velikost. Vzhledem ke kvalitě obrazu přenášeného přes internet to však nevadí. Kdo bude chtít, může si program přepnout do celoobrazovkového režimu. Oceňuji, že autor programu přidal také funkci, která zajistí, že okno aplikace bude zobrazeno nad ostatními spuštěnými programy.

Klepněte pro větší obrázek

Nabídka ovlivňující pozici okna a obrazu

Výběr programů

Na pravé straně okna programu najdete výběr z televizních stanic, funkce pro příjem videa na vyžádání, seznam rádií a oblíbených položek. V nabídce televizních stanic si nejprve vyberete stát, a poté se zobrazí stanice, které jsou v dané oblasti k dispozici. Poklepáním nebo stiskem ovládacího tlačítka Play spustíte přehrávání. Během práce s programem se mi stalo, že některé stanice nebyly dostupné, vzhledem k jejich počtu však nebudete mít problém s výběrem jiné.

Klepněte pro větší obrázek

Seznam českých stanic

Z českých stanic vám program nabídne parlamentní televizi 24 CZ, dále ČT24, Meteo TV, Óčko, Top TV a TVB1. Připojení probíhá během pár vteřin a s kvalitou přenosu jsem nezaznamenal problémy. To je však spíše záležitostí jednotlivých poskytovatelů obsahu, než tohoto programu.

Klepněte pro větší obrázek

HalpTV s českou zpravodajskou televizní stanicí

Video na vyžádání

Pokud si program přepnete do funkce pro příjem videa na vyžádání, zobrazí se vám seznam žánrů, ve kterých najdete většinou krátké videosekvence v délce maximálně několika minut. Potěší fanoušky sportu, legračních videí, seriálu Simpsonovi i lechtivých filmečků. V seznamu najdete stručné popisky, případně náhledy. Podle údajů zobrazených v tabulce můžete seznam také filtrovat.

Klepněte pro větší obrázek

Seznam videa na vyžádání

Další položkou v obsahu na vyžádání jsou písničky různých žánrů. Není jich zde příliš, ale jde o videoklipy většinou známějších a populárních interpretů. Při sledování videa si jistě všimnete ukazatele, který vás informuje o tom, jak velký úsek klipu jste již shlédli.

Klepněte pro větší obrázek

Na požádání si můžete přehrát oblíbené videoklipy

Poslední položkou v sekci video na požádání jsou záběry z webových kamer. Jejich seznam je roztříděn podle států, v tabulce najdete dále název kamery a doplňkové informace. Ty většinou popisují, kde je kamera umístěna. Žádné kamery z České republiky zde zatím nejsou. Ovšem podívat se, co se děje na druhé straně světa na plážích oceánu, také není k zahození.

Klepněte pro větší obrázek

Nabídka webových kamer z celého světa

Rádio

Jestliže program nenabízí žádné kamery z Česka, kompenzuje to v seznamu internetových rádií. Opět je tu klasický seznam s možností třídění (klepněte do záhlaví sloupečků) a filtrování. Bohužel u českých rádií jsem příliš nepochodil. Vždy se otevřela stejná stanice. Na čí straně byla chyba způsobena, jsem bohužel nezjistil.

Klepněte pro větší obrázek

Seznam internetových rádií

Dva základní kameny

Jak jsem zmínil v úvodu článku, program potřebuje k instalaci a správnému fungování přítomnost přehrávače Real Player. Další neméně důležitou součástí je Windows Media Player. Soudě podle použité vizualizace je jádro přehrávače od Microsoftu použito pro příjem internetových rádií.

V seznamech s videem, televizemi a rádii můžete vybrané stanice přidat do seznamu oblíbených položek po stisku pravého tlačítka myši. Ve výčtu funkcí umístněných v kontextové nabídce najdete možnost zobrazení informací o vybrané stanici. Je tu také funkce pro nahlášení informace o nefunkční stanici.

Klepněte pro větší obrázek

Další pohled na HalpTV

Program je skinovatelný, což v tomto případě znamená, že můžete měnit barevný podkres programové nabídky a některých dalších ovládacích prvků. Abyste nemuseli navštěvovat webové stránky programu, vyzkoušejte funkci zjišťující dostupnost aktualizace. Program vás na ni dovede upozornit i automaticky a nabídne průvodce aktualizací.

Výborný program

Přestože jde o jednoduchou aplikaci, která nedělá nic, co by neuměly některé přehrávače, je HalpTV velice povedený program. Uživatel v něm totiž najde všechny stanice na jednom místě, může si filtrovat jejich seznamy, zjišťovat informace atd. Pokud v nabídnutém seznamu nenajdete položku, o kterou máte zájem, můžete přidat její adresu ručně. Program je typickým důkazem toho, že síla úspěchu spočívá v jednoduchosti a dobrém nápadu. Jedinou vadou na kráse je tak nedořešený instalátor, který nezkontroluje závislosti knihoven DLL, a chybějící funkce pro ukládání záznamu do počítače.

HalpTV 3.0
Internetový televizor
stáhnout GigaMania.cz
výrobce Halpsoft Inc.
web www.halpsoft.ca
cena zdarma
požadavky: Windows ME/2000/XP, RealPlayer, Windows Media Player

Diskuze (35) Další článek: AMD investuje do továren více než 5,8 miliard USD

Témata článku: Video, Windows, GigaMania, Webová kamera, Meteo, HAL, Stanice, Televize program, Internetová televize, Real, Simpson, Velká aktualizace, Česká televize, Oblíbený program, Tel, Televizor, Nejstahovanější program


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu