Google Keep | Mobilní aplikace | Aktualizace

Haleluja! Poznámková aplikace Google Keep po devíti letech existence umožní formátovat text

Haleluja! Poznámková aplikace Google Keep po devíti letech existence umožní formátovat text

„Méně je někdy více“ – tímto heslem se pravděpodobně v minulosti řídili vývojáři poznámkové aplikace Google Keep. Ta tak nabízí řadu funkcí pro evidenci nejrůznějších typů poznámek, ale neruší uživatele prakticky žádnými zbytečnostmi. Po více než devíti letech existence je ale přeci jen čas přinést něco nového.

Webový magazín 9to5Google dekompiloval APK balíček aplikace Google Keep pro Android v zatím nepublikované verzi 5.22.182.00 a podíval se na zdrojový kód. V něm odhalil, že se Google chystá přidat formátování textu, které umožní používat tučné písmo, kurzívu a podtržení. Lze takřka s jistotou předpokládat, že se tyto možnosti objeví i ve verzi pro iOS a v rámci webové aplikace.

Poznámky s formátováním

Posledním významným přírůstkem z hlediska funkčnosti byla možnost nastavit na pozadí poznámek obrázek. Aplikace pro Android v loňském roce také získala inovovaný design ve stylu Material You a nové widgety na domovskou obrazovku, jež umožňují vytvořit nový seznam, kreslit, zaznamenávat poznámky hlasem nebo popisovat obrázky.

Od svého vzniku nabízí Google Keep pro poznámky pouze možnost prostého textu. To sice vedlo ke zjednodušení aplikace, ale ztěžovalo to zdůrazňování klíčových bodů v zápiscích, což někteří uživatelé řešili používáním verzálek.

Ve zdrojových kódech testovací verze se nacházejí řetězce naznačující přítomnost přepínačů pro aktivaci tučného písma, kurzívy a podtržení. Balíček obsahuje také odpovídající ikony, jež jsou stejné jako v aplikacích Dokumenty, Tabulky a Prezentace.

K dispozici budou také nabídky Zobrazit ovládací prvky formátování a Vymazat formátování. V uživatelském rozhraní se však tyto prvky zatím nezobrazují, což naznačuje, že se jedná pouze o přípravu na budoucí spuštění uvedených funkcí. Lze předpokládat, že novinky budou zavedeny v následujících týdnech prostřednictvím aktualizace na straně serveru.

Diskuze (13) Další článek: Škoda má novou továrnu na baterie pro Enyaq. Volkswagen uvažuje, že v Česku postaví gigafactory na bateriové moduly

Témata článku: Google, Web, Android, Google Keep, iOS, Mobilní aplikace, Aktualizace, Poznámka, Material You, Formátování, Rok existence, Zdrojový kód, Obrázek, Text, Existence, Aplikace, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Na televizích Samsung už se obejdete bez konzole. Kromě aplikace Xboxu jsou k dispozici i další streamovací služby

Na televizích Samsung už se obejdete bez konzole. Kromě aplikace Xboxu jsou k dispozici i další streamovací služby

Není to tak dlouho, co Xbox oznámil příchod svého streamovaného hraní i na televize Samsung. Na nejnovějších modelech už ho najdete v novém Gaming Hubu.

Martin Nahodil
Cloud GamingProject xCloud
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě