Apple

Hadřík od Applu za 590 korun je zoufale vyprodaný, počkáte si na něj týdny

Posměšky si vysloužil Apple za svůj „měkký čistící hadřík z neabrazivního materiálu“, který představil na své poslední konferenci. Lidi fascinovala cenovka 590 korun, tedy zhruba pětkrát tolik, kolik zaplatíte za jakýkoliv jiný čistící hadřík. Nakonec se ale může smát jen Apple, jeho taktika opět vyšla – kus látky s nakousnutým jablkem je beznadějně vyprodaný, a to prakticky všude.

Server The New York Times dokonce informuje, že je to nejúspěšnější produkt (lze to vůbec nazvat produktem?), který Apple na konferenci představil. Zájem o čistící hadřík je daleko větší než o novou generaci AirPods, nové MacBooky Pro, nové HomePod mini… prostě o vše ostatní. Firma nestíhá objednávky vyřizovat, a pokud byste si momentálně chtěli hadřík pořídit, počkáte si.

Není to přitom specifikum jednoho regionu, stejná situace jako za oceánem panuje u nás. Když Apple hadřík představil, na oficiálních stránkách bylo uvedené dodání do 1. listopadu. Nyní už web ukazuje 10-12 týdnů, čekají doba je tedy až tři měsíce. Alza.cz hlásí předpokládaný příchod zboží za 21 dní, další oficiální prodejci jako iWant pak časový výhled pro jistotu neuvádějí vůbec. Pokud jste si chtěli hadřík pořídit k Vánocům, spíš s nim nepočítejte.

Zástupce Applu, kterého oslovily The New York Times, uvedl, že tento masivní zájem firmu nepřekvapil. Látka hadříku je podle něj velmi účinná a byla navržena tak, aby byla speciální s vlastní šedou barvou (jeho reálná slova). Materiálem je blíže neupřesněné netkané mikrovlákno.

Jestli vám v tuhle chvíli cukají koutky, nejste sami. Tvrzení o „speciálním neabrazivním čistícím hadříku“ se snažil ověřit portál iFixit, který pravidelně analyzuje vnitřnosti a opravitelnost nových produktů Applu. Na hadřík (nejdříve musíte přeskočit informace o novém MacBooku Pro) vzal mikroskop a zjistil, že jsou to dvě slepené vrstvy látky dohromady. Žádná revoluce se ale nekoná. Závěrem proto radí, ať si místo jednoho Apple hadříku koupíte osm normálních.

Diskuze (90) Další článek: Astronauti na Mezinárodní vesmírné stanici poprvé vypěstovali chilli papričky

Témata článku: Apple, MacBook, Konference, Materiál, AirPods, Produkt, Hadřík, HomePod Mini, Jablka, Látka, The New York Times, Apple MacBooky na Heureka.czVybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Ve většině případů se na fotografických webech setkáte s recenzemi aparátů, radami jak fotit anebo přímo s konkrétními návody, jak dosáhnout nějakého efektu. Kde ale najdete informace o tom, jak by se mělo pózovat?

Petr Březina
Fotoškola
Call of Duty: Vanguard se chlubí prvními záběry z kampaně na východní frontě

Call of Duty: Vanguard se chlubí prvními záběry z kampaně na východní frontě

Tento rok se Call of Duty podívá zpět do doby druhé světové války včetně bojů ve východní Evropě. Zrovna východní fronta bývá ve hrách často opomíjená. Nové záběry ze Stalingradu však vypadají skvěle.

Vojtěch Matušinský
Call of Duty: Vanguard