Programování | Hackujeme Google v Apps Scriptu

Hackujeme Gmail v Apps Scriptu: Vyrobíme chytrý e-mail i bez umělé inteligence

  • Dnes si vyzkoušíme propojení s Google Kalendářem
  • Program se pokusí detekovat datum v e-mailu
  • Když ho najde, vytvoří z něj automaticky událost

Je tu neděle a s ní další pokračování našich hrátek v Apps Scriptu – speciálním Javascriptu, ve kterém automatizujeme jednu službu Googlu za druhou. Všechny naše programovací návody v tomto jazyku a běhovém prostředí postupně najdete pod štítkem Hackujeme Google v Apps Scriptu.

Začali jsme skriptem, který v Gmailu hledal potvrzení objednávek z e-shopů a ukládal jejich souhrnnou cenu do tabulkového dokumentu v Docs. Pokračovali jsme vývojem jednoduchého hlídacího psa, který každý den kontroloval kurz eura a v případě výrazného poklesu nám poslal e-mailovou zprávu. A skončili jsme u automatické archivace důležitých příloh – třeba faktur – na úložišti Drive.

Dnes Apps Scriptem ovládneme Kalendář

Které služby nám tedy ještě zbývají? Třeba Google Kalendář, no a právě s ním se spojíme v dnešním pokračování našeho seriálu.

Podívejte se na video, co si dnes naprogramujeme:

Tentokrát budeme strojově vytvářet nové události v kalendářové službě od Googlu, a to v případě, že nám do Gmailu dorazí zpráva, která bude splňovat předdefinovaná kritéria. Mohlo by to být třeba nějaké klíčové slovo v nadpisu.

Když by se v něm objevilo spojení „Ulož do kalendáře,“ pak se vytvoří událost podle textu v tělu e-mailu a vy tak získáte další způsob ukládání záznamů do diáře – zasláním e-mailu na vlastní poštovní adresu.

My se ale pokusíme o plně automatický přístup. Dejme tomu, že bychom chtěli do kalendářové služby ukládat událost v případě, že v poštovní zprávě rozpoznáme datum. Dnes se naučíme, jak automaticky zareagovat třeba na podobný e-mail:

Ahoj Miloši,

víš že je 14.8. 2021 ta hospoda?
Tak dojdi! Místo jako vždy: U překyselenýho žaludkuna Smíchově.

Jirka

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Google, Programování, Gmail, Javascript, E-mail, Kalendář, Hackujeme Google v Apps Scriptu, Miloš, Vlákno, Calendar, Nadpis, GmailApp, Logger, Google kalendář, Hloubka, Datum, Google Calendar, Apps Script, Stack Overflow, Description, RRRR, Jirka, Smíchov, VARYoutuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Edge si ve Windows 10 krade odkazy pro sebe. Jak tomu zabránit?
Lukáš Václavík
Windows 10EdgeTipyProhlížeče