Hackujeme Google v Apps Scriptu

Hackujeme Gmail v Apps Scriptu: Uložíme všechny důležité doklady na Disk Google

  • Na e-mail nám chodí doklady, faktury a další důležité dokumenty
  • Napíšeme si program v Apps Scriptu, který je vyhledá
  • A zkopíruje do složky na úložišti Disk Google

Je tu neděle a s ní třetí pokračování našich hrátek s Gmailem v Apps Scriptu – Javascriptu, který neběží v prohlížeči na vašem počítači, ale na serverech Googlu. Všechny naše programovací návody v tomto jazyku a běhovém prostředí postupně najdete pod štítkem Hackujeme Google v Apps Scriptu.

Začali jsme prográmkem, který v pošťákovi hledal potvrzení objednávek z e-shopů a ukládal jejich souhrnnou cenu do tabulkového dokumentu. Pokračovali jsme vývojem jednoduchého hlídacího psa, který každý den kontroloval kurz eura a v případě výrazného poklesu nám poslal e-mailovou zprávu.

Postupně jsme se naučili:

  • Vyhledávat v Gmailu
  • Ukládat data do služby Dokumenty Google
  • Automaticky spouštět funkce v Apps Scriptu pomocí časovačů
  • Komunikovat s cizími webovými servery skrze HTTP/HTTPS
  • Posílat e-maily

Archivátor dokladů na Disk Google

Tentokrát si vyzkoušíme, jak vytvářet nové soubory přímo na úložišti Disk Google. A to ne tak ledajaké, ale vybrané přílohy z Gmailu. Třeba nějaké důležité a periodické faktury, měsíční vyúčtování za internet, energie apod.

Klepněte pro větší obrázek
Dnes budeme v Gmailu hledat a na Disk Google kopírovat tyto přílohy ve formátu PDF 

Já drtivou většinu z těchto domácích fixních výdajů platím hlavně z historických důvodů skrze Soustředné inkaso plateb obyvatelstvaSIPO, tedy službu České pošty, která si každý měsíc z mého bankovního účtu strhne celou částku, ve které je obsaženo vše počínaje zálohami za bytovou jednotku, elektřinu a plyn a konče internetovým paušálem a koncesionářskými poplatky České televize a Českého rozhlasu.

Archivujeme doklady z Gmailu na Disk Google:

Níže v článku pro předplatitele si krok za krokem vysvětlíme, jak lze pomocí Apps Scriptu jednotlivé přílohy SIPO v PDF (nebo jakékoliv jiné faktury) vytáhnout z e-mailů a uložit je do vybrané složky na úložišti Disk Google. Na závěr samozřejmě nebude chybět kompletní a komentovaný zdrojový kód v Apps Scriptu.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Google, Internet, Programování, Pojďme programovat elektroniku, Gmail, Česká pošta, Úložiště, Disk Google, PDF, Český rozhlas, Javascript, Hackujeme Google v Apps Scriptu, Folders, Vyúčtování, Logger, Příloha, Apps Script, GmailApp, Složka, SIPO, Doklad, Vlákno, ED App, Blob, DriveAppSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť