Hackujeme Google v Apps Scriptu

Hackujeme Gmail v Apps Scriptu: Uložíme všechny důležité doklady na Disk Google

  • Na e-mail nám chodí doklady, faktury a další důležité dokumenty
  • Napíšeme si program v Apps Scriptu, který je vyhledá
  • A zkopíruje do složky na úložišti Disk Google

Je tu neděle a s ní třetí pokračování našich hrátek s Gmailem v Apps Scriptu – Javascriptu, který neběží v prohlížeči na vašem počítači, ale na serverech Googlu. Všechny naše programovací návody v tomto jazyku a běhovém prostředí postupně najdete pod štítkem Hackujeme Google v Apps Scriptu.

Začali jsme prográmkem, který v pošťákovi hledal potvrzení objednávek z e-shopů a ukládal jejich souhrnnou cenu do tabulkového dokumentu. Pokračovali jsme vývojem jednoduchého hlídacího psa, který každý den kontroloval kurz eura a v případě výrazného poklesu nám poslal e-mailovou zprávu.

Postupně jsme se naučili:

  • Vyhledávat v Gmailu
  • Ukládat data do služby Dokumenty Google
  • Automaticky spouštět funkce v Apps Scriptu pomocí časovačů
  • Komunikovat s cizími webovými servery skrze HTTP/HTTPS
  • Posílat e-maily

Archivátor dokladů na Disk Google

Tentokrát si vyzkoušíme, jak vytvářet nové soubory přímo na úložišti Disk Google. A to ne tak ledajaké, ale vybrané přílohy z Gmailu. Třeba nějaké důležité a periodické faktury, měsíční vyúčtování za internet, energie apod.

0e5956d5-3975-40e7-84f1-fbf5911a0060
Dnes budeme v Gmailu hledat a na Disk Google kopírovat tyto přílohy ve formátu PDF 

Já drtivou většinu z těchto domácích fixních výdajů platím hlavně z historických důvodů skrze Soustředné inkaso plateb obyvatelstvaSIPO, tedy službu České pošty, která si každý měsíc z mého bankovního účtu strhne celou částku, ve které je obsaženo vše počínaje zálohami za bytovou jednotku, elektřinu a plyn a konče internetovým paušálem a koncesionářskými poplatky České televize a Českého rozhlasu.

Archivujeme doklady z Gmailu na Disk Google:

Níže v článku pro předplatitele si krok za krokem vysvětlíme, jak lze pomocí Apps Scriptu jednotlivé přílohy SIPO v PDF (nebo jakékoliv jiné faktury) vytáhnout z e-mailů a uložit je do vybrané složky na úložišti Disk Google. Na závěr samozřejmě nebude chybět kompletní a komentovaný zdrojový kód v Apps Scriptu.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Diskuze (2) Další článek: Operace Sněhová koule: Jak Ukrajina zachránila 14 PB kritických dat. Od ministerstev po banky a školy

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,