Hackujeme Google v Apps Scriptu

Hackujeme Gmail v Apps Scriptu: Uložíme potvrzení o nákupech do tabulky s grafem

  • Dnes to bude pro fanoušky Gmailu a nakupování
  • Náš program najde v poště nákupy na Alze
  • Vycucne z nich ceny a ty uloží do tabulky

V našem seriálu Pojďme programovat elektroniku jsme už oživili desítky nejrůznějších prototypovacích destiček, čipů a čidel v C/C++, v čistém Javascriptu a HTML jsme si naprogramovali hlasového asistenta Živáka, pomocí knihovny Raphael rozpohybovali SVG mikroby v Petriho misce a v Pythonu jsme vykrádali údaje o soutěžících na webu Doprácenakole.cz.

Tentokrát se podíváme na Apps Script, který je už celé roky nedílnou součástí webového úložiště Google Drive. Apps Script není ničím jiným než Javascriptem, který však namísto ve webovém prohlížeči běží přímo na serverech Googlu a může přistupovat k Gmailu a dalším službám, které používáme.

Robotický analytik nákupů:

Dnes si to vyzkoušíme a na pár řádcích kódu napíšeme program, který najde v poště potvrzení o poslední objednávce na Alze. Poté z ní vytáhne cenu objednávky a tu uloží do tabulkového dokumentu. Apps Script bude program spouštět automaticky každou hodinu, takže nám neunikne žádný nový nákup.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Google, Gmail, Programování, Pojďme programovat elektroniku, Hackujeme Google v Apps Scriptu, Javascript, E-mail, API, GmailApp, HTML, HTML DOM, Vyhledávač, Raphael, Živák, Google Drive, Logger, Apps Script, Google Docs, Objednávka, Hrátky, Skript, PetriKdo v EU nejvíc využívá jadernou energii? Kdo vítr, Slunce? Kdo spoléhá na fosilie? Čísla a mapy

Kdo v EU nejvíc využívá jadernou energii? Kdo vítr, Slunce? Kdo spoléhá na fosilie? Čísla a mapy

** Srovnání zemí Evropské unie podle podílů zdrojů elektřiny ** Obnovitelné i fosilní zdroje, nízkoemisní, podíly podle typů elektráren ** Podrobněji se díváme na situaci v České republice

Marek Lutonský
Energetika
NÁVOD: Jak nainstalovat Windows 11 (a proč to raději nedělat)
Vladislav Kluska
Windows 11Windows Insider
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný