Je mnoho diskuzí zda AV ano či ne. Např.https://www.cnews.cz/souboj-bezpecnostnich-exp... nebohttps://www.lupa.cz/clanky/google-se-pre-s-vy... Dle mého je lepší mít na perimetru Intelligent Next Generation Firewall.
Idealem by byl system, kde by kazda aplikace fungovala jako oddeleny system (neco jako sandbox), nejlepe jako 1 image file s hash kontrolou, a clovek by jenom povolil sdilene zdroje.. (napr. hra a komunikator by mely pristup ke zvuku, graficke aplilace k jedne slozce atd.., jeden browser dedikovan jen na bankovni pristup, dalsi jen na hry, aniz by na sebe videli..) tim padem by zavirovana hra nemela vliv na okoli, pripadny keylogger na jednom browseru by nevidel okoli.. Atd.)
Takhle fungují univerzální aplikace, jsou to vlastně portable programy v sandboxu. Kdyby tohle MS udělal s normálními programy, to by bylo něco jiného. Konečně by MS přišel s opravdovou změnou, kvůli které, W10 mají výhodu nad staršími Windows.
Presne takto funguju aplikacie z Windows Store, z AppStore a mali by tak fungovať aj tie z Google Play 🙂
Objevila se zajímavá novinka.10 let je ve všech procesorech Intel bezpečnostní chyba.Zachvíli přijdou patche pro operační systémy které zpúsobí až 20-30% spomalení CPU.AMD se to pravdepodobně netýká.
Antivir je naprosto zbytečný program. Nechápu jak může někdo antivir používat. Antivira nemám, defendera odstraněného a naprostá spokojenost.Antivir je zbytečný stejně jako 111 dotazů na javascripty o celkové velikosti 2 606 233 B na zive.cz
Dokud někdo nedá vysvětlení, jak má člověk poznat, která stránka je infikovaná a která ne, aniž by slyšel dokola opakující se frázi o selském rozumu(což nic nevysvětluje), tak se antiviry budou dál používat.
A kolik jsi těch infikovaných stránek již potkal? Já asi za 10 let předchozího používání antiviru ani jedinou.
Není potřeba rozeznávat mezi infikovanou a neinfikovanou stránkou. I infikovanou klidně můžeš navštívit, já osobně klikám na všechno, co mi google nabídne a je mi jedno, jestli je stránka infikovaná nebo ne. K nějaké nechtěné činnosti může dojít atak akorát v důsledku špatných činností uživatele, například stažením a spuštěním malware uživatelem.
A samozřejmě také zneužitím vnitřních chyb, kdy se něco spouští samo od sebe zcela bez vědomí uživatele. A to už se stalo mockrát. U vás se to tedy možná teprve stane. 😉
out of topic,to je co za ubohost, ze "Doporučuje ContentExchange" a potom redirect na dementny separated page a znovu klik, ked chcem vidiet konkretny clanok...
Kaspersky má hlavní sídlo v Moskvě a ruské zákony zpřístupňují úřadům veškerá data společnosti. Nejde tedy o to, že by Kaspersky něco prozrazoval, ale o to že z principu se ruské orgány mohou podívat na cokoliv mimo jakoukoliv kontrolu soudu (natož nezávislého soudu).
? 😀 A kdo z Vás si myslí, že zpravodajské služby jakéhokoliv státu se budou ptát soudu? 😀 A proč by k tomu Rusi užívaly JEN "Kaspersky"? Mají lepší specifické a sofistikované mechanismy.😀
V diskuzi vložený odkaz na Slovenskou stránku s článkem: "Izrael sa nabúral do Kaspersky Lab. Odhalil pri tom ruský útok na USA" je celkem úsměvný, protože když se podíváte kdo vlastní služby jako Google, Tweeter a Facebook, tak je jasné, že Izrael o Kasperským jenom sprostě lže a pomlouvá konkurenci. Pro ty kdo neví kdo vlastní výše zmíněné služby, ano jsou to Izraelci. Úplně stejně to bylo s původním ICQ. Psát na základě informací od Izraelců věrohodný článek opravdu nejde.
Už to, že veškerá tvá kritika stojí jen na tom, že jsou to Izraelci, jasně ukazuje, že něco na tvých slovech, smrdí.
Hlavně to nejsou Izraelci, ale američtí Židé. Což tady asi nenápadně naznačuje op. Ale nechce abychom ho po právu označili za antisemitu. Dost by mě zajímalo co s tím má za problém
Jediní semité v Izraeli jsou Palestinci. Vždy když na vás směřuje kritika, tak se snažíte kritika nařknout z antisemitismu i když kritizuje něco úplně jiného. Zdá se, že se snažíš uplést z ho.vna bič.
Názor byl 1× upraven, naposled 3. 1. 2018 14:18
On problém je už bohužel v tom, že dnes jsou antiviry až příliš sofistikované a ve většině případů obalené hromadou zbytečného balastu ... a čím vícě kódu v programu je, tím je větší pravděpodobnost že autoři něco nedomyslí.ad cinknuté aktualizace: to dnes ještě někdo distribuuje aktualizace, aniž by instalačky podepisoval a podpisy pak kontroloval?
1. Aktualizuji pravidelně OS, vč. definic pro DEF.1a. Vybírám si co potřebuji aktualizovat, kontroluji možné problémové aktualizace.1b. Do systému instaluji (rozbaluji) pouze SW, který potřebuji, zkouším ve virtuálním prostředí (na zkušebních / starších PC, či NB), mám rád přehled co v OS mám, data si organizuji na jiných discích (fyzicky), v OS adresářích (Video, Fotky, Stažené) nemám lautr nic (jednodušší zálohování bez vylučování), kontroluji a deaktivuji programy / služby, které nejsou nutné pro běh jednotlivých aplikací (různé hlídače, upozorňovače na aktualizace, další "omalovánky po startu"). Ne kvůli RAM, ale kvůli stabilitě, přehlednosti, vč. registru.2. K DEF přidávám pouze MBAM, ochrana proti malware / škodlivým webům.3. Pravidelně ukládám citlivá data na externí disky, šifrovaně cloud, BD-R/RE.4. Pravidelně zálohuji OS i právě zpracovávaná data, disk, cloud, BD-RE (u OS).> Bez problému. Nepamatuji si, kdy jsem řešil tragédii ze ztráty dat. Resp. nic jiného na PC cennějšího nemám než data. Víc udělat stejně nemohu, tak to dál neřeším. Dodatek: Koho stále překvapuje, že archivuji / zálohuji na BD, tak důvodem je to, že tak jsou data (dnes již levně) uložena odděleně (fleška při těchto kapacitách rozhodně levná, ani tak spolehlivá není). Je nereálné (a nestalo se mi za celou dobu používání BD - HardCoat, MABL, SL, pálím x4, žádné LTH), aby selhaly všechny optické disky, zatímco 2 - 5TB "exterňák" umře než bys řekl švec.
Tak to je vzorné, to je vzorné, přímo chvályhodné. Jenom malá otázka, kdy pracujete? (Pokud tedy pracujete)... :) Takovouhle péči o systém a data si dovedu představit u techniků, kteří to mají v popisu práce a nic jiného nedělají, tedy nepracují tvůrčím způsobem. Ale běžní technici, kteří se živí tvůrčí prací... Kde by na to vzali čas?
Ale proč? Stačí si vymyslet postupy, časem je odladit a pak už je jen používat. Zálohy se dějí automaticky a místo čtení bulváru nebo čumění na nesmysly v televizi si prostě člověk jednou za čas pročte dokumentaci k aktualizacím a vybere si ty, které si nainstaluje. A opět jednou za daný interval vypálí zálohu na BD, což taky netrvá tejden. Pokud má člověk rozum a pracuje s důležitými/cennými daty, je pro něj systém zálohování a vyladění OS nutností.
Chtěl bych vidět, jak člověk, který používá počítač stylem zapnout-používat-vypnout, jak bude rozumět popisu od MS, k čemu je tahle či tamta aktualizace. To už je jednodušší, aktualizovat přes WSUS Offline Update.
Není třeba u všech (popis je možné dohledat i na diskuzích a fórech v "lidské" řeči), a není třeba aktualizovat vždy, když to MS chce, je možné seskupovat aktualizace v jiných časech (jsou na to postupy i SW, ne jen nastavení v systému). Sám, protože by mi to ubíralo čas, aktualizuji veškerý SW jen v mnou vybraných intervalech, nepotřebuji každé malé vylepšení "pro vylepšení", ocením jen nové funkce, u bezpečnostních to pochopitelně neplatí.
Já nehodlám trávit čas tím, že budu pročítat, které aktualizace, někdo považuje za zbytečné viz populární odstranování telemetrie(chudáci, ještě neví, že i procesory je můžou šmírovat). Takže nainstalují všechny se zpožděním, kdy by měli být chyby už vychytané, pokud ne, obnovím Windows ze zálohy. To mi zabere mnohem méně času, než se věnovat tomu, které aktualizace instalovat a které ne.
A to já zase ne, pár minut to sice zabere, ale člověk musí vědět, jak zadávat ty správné otázky. Jsou to minuty, max. desítky. Jinak prakticky před každou větší aktualizací (měs. typu) vždy plně zálohuji systémový disk, takže vrátit se mohu dle libosti do stavu, který potřebuji, kdybych něco podělal, jakože neomylný jsem nikdy nebyl. Je pravdou, že nejvíce chráním surová a zpracovaná má data, tam by mě ztráta mrzela neskutečně, ale jak říkám, zde není problém, používám prověřené, u disků plně u optiky polo automatické řešení. BDčka se mi do mechanik zatím sama nesoukají, ovšem proces záznamu, ověření a vyplivnutí je plně automatizován. Poslední stupeň ochrany jsou 2 mašiny, které nemám na netu a tam mám všechna data, která smluvně být on-line nesmí. Zde aktualizace neřeším, pouze v případě, že je třeba nová funkce, něco nechodí u nového SW a tak.
jo jo, někde na internetu jsi si přečetl, že i procesory můžou šmírovat, a tak to teď budeš používat jako argument, že je vlastně v pořádku, když ti MS štrachá po disku a odesílá bůhvíco na jejich servery B-] aneb když jsem někde slyšel, že Lojza z Horní Lhoty krade, tak já vlastně můžu taky B-]
To samé ale můžu říct o panickém strachu z telemetrie. 😀
to, že mám v počítači nacpaný něco, co tam nepotřebuješ = panický strach, nebo jak? :-O
Přesně tak, od doby prvního PC (1995), jsem už stihl naučit se a vyzkoušet co funguje a co ne. Přiznám počáteční nedostatky, také jsem měl pár "havárií", dnes již tyto problémy neřeším. Všechny úkony, které mohou být provedeny automaticky, automatizuji, ostatních není tolik, aby mi trhaly žíly.
Pár úkonů v systému, pár automaticky nastavených akcí snad zvládne každý. Pracuji dle zakázek (plním lidem sny - OSVČ), takže pokud nemám nával, mohu dokonce "prudit" i zde na Živě, kde se mi stále líbí. A pokud už nemám čas přispět, min. nahlédnu, zda je vše v "richtiku".
"Aféra" Kaspersky Lab je o politice. Poslušně následovalo The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland.S hack-ingem nemá nic společného.
Z článku mně vyplývá, že nejbezpečnějším antivirem by beze srandy mohl být Defender na aktualizovaných Windows.
Selský rozum, aktualizovaný legit software, něco jako pihole (ads+malware hosty) - kontrola meta dat podezřelých emailů, pro ověření legitimity, čas od času projet procesy a služby (process explorer zvládne rovnou i virustotal md5 rychlou kontrolu)... Už roky nepoužívám antivirus třetích stran a instalace softwaru omezuji jen na to nejnutnější a myslím že to stačí.Problém je, že se většina lidí nad UAC prompt ani nepozastaví a bez myšlení vše schválí.
Bohužel Defender je ta nejhorší volba, ten totiž nevyvíjejí dlouholetí odborníci na bezpečnost, ale běžní zaměstnanci Microsoftu. Je to znát třeba už v samotné optimalizaci. Ve výkonnostním testu dopadl úplně nejhůř a jakýkoli jiný free antivirus vytíží systémové prostředky méně, než ten Defender.
Ještěže žádnej nemám nainstalovanej 😃DD
jojo.Jde to skvěle nejenom bez AV ale i bez widlí.
Novoročně zdravím Tuxe. 😁
https://cybersec.sk/spravy/nyt-izrael-sa-nabu...
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.