Hackeři nabízejí koronavirové slevy. Cízí Facebook ukradnou za pakatel

Serif v rámci kampaně zlevnil na polovinu své kreativní programy z rodiny Affinity, stejné marketingové příležitosti ale využili i jiní – třeba darknetová komunita. Ta pochopitelně nabízí trošku jiný typ služeb.

V době globální krize tak alespoň podle bezpečnostních expertů z Check Pointu získáte s 15% slevou třeba krádež cizího facebookového účtu. Jiní útočníci pak nabízejí slevy rovnou na celé portfolio svých služeb.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Koronavirové slevy v darknetové scéně zlých hackerů

I když vás tedy karanténa uzamkla za dveřmi vašeho bytu,  stále můžete s trochou nadsázky za pár dolarů koupit třeba nějaký ten distribuovaný DoS, či milion rozeslaných spamů. Nutno podotknout, že případnou slevu vyrovná o to vyšší trest. Zejména v zemích, které v těchto dnech spustily nejrůznější úrovně stavu nouze, což platí i o České republice.

Vedle koronavirových slev se v Check Pointu podívali také na zájem o internetové domény zneužívající název nového viru a pandemie. Poptávka roste prakticky stejným tempem, jako hlad veřejnosti, která hltá vše, v čem se objeví slovíčka koronavirus a COVID-19.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Útočníci vycítili v koronaviru příležitost už koncem ledna, hlavní vlna ale dorazila teprve nedávno a falešné weby zneužívající koronavirus se budou ještě množit, jak bude kulminovat situace v Evropě a USA

Tvůrci malwaru proto podpořili svoje zavirované, phishingové a adwarové weby také masivní spamovací kampaní v e-mailu, webových diskuzích a na sociálních sítích.

Diskuze (2) Další článek: Telekomunikační satelit Lynk poslal historicky první textovou zprávu na běžný mobilní telefon

Témata článku: Koronavirus, Facebook, Bezpečnost, Slevy, USA, Evropa, Únik dat, Hacking, Malware, Affinity, Karanténa, Check Point, Sleva, COVID, Pakatel, Hacker, Falešný web, Česká republika

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest herních monitorů

Jak zabezpečit mobil v rukou dítěte

Radíme s nákupem grafické karty