Hudba, filmy, seriály | Hacking

Hacker porovnal 26 filmových hackerských scén s realitou. Většina jich má stejnou zásadní chybu

Hacker porovnal 26 filmových hackerských scén s realitou. Většina jich má stejnou zásadní chybu

Hackerských útoky se objevují v mnoha filmech a seriálech, jak jsou ale realistické? Na to se pod dohledem webu Wired podíval skutečný hacker a expert Samy Kamkar.

Společně prošli 26 známých filmových hackerských útoků či snah o jejich zabránění. Jednou z hlavní chyb, která se vyskytuje u mnoha těchto scén, je zapojení grafického prostředí, nebo dokonce úžasných trojrozměrných struktur, které „hacker“ řeší.

Jak expert upřesnil, hackování se v drtivé většině případů odehrává pouze v rámci programovacího kódu a příkazového řádku. Jen v minimálním případech se pak hacker dostane i ke grafickému prostředí operačního systému nebo nějakého programu.

U některých filmů byl ale samotný koncept realistický (hackování semaforů, nemocnic a dat, distribuční sítě a podobně), což potvrzují i reálné případy, které se staly nebo se dějí.

Mezi nejvtipnější případy absurdních situací ale patří například schopnost prolomit šifrování, když se „přidá 1 GB operační paměti“. Nechybí ale ani realistické ztvárnění staršího systému hackování přes BBS (film War Games) a stejně tak trackování telefonického spojení napříč sítěmi.

Vše je ukázáno a vysvětleno ve videu (anglicky):

Sluší se připomenout i to, že ještě větší průšvih k těmto scénám často přidává i český dabing. Typickým příkladem je film Nebezpečná síť (Hackers) z roku 1995, kde se neustále používá pojem „hákování“. Výkřik hlavní postavy „Hákněte planetu“ vás prostě dostane do kolen.

Diskuze (53) Další článek: První náklaďáky bez řidiče budou pomáhat při těžbě vápence

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, Hacking, Reálný případ, Zásadní chyba, Nebezpečná síť, Minimální případ, Příkazový řádek, Drtivá většina, Distribuční síť, Operační systém, Scéna, Sám Kamkar, Hackers, Hackování, Grafické prostředí, Hlavní chyba, Realita, Typický příklad, Wired, Film, Český dabing, War Games, Starý systém, Velký průšvih, Hackerský útok


Určitě si přečtěte

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných po velké prohnuté obludy

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných po velké prohnuté obludy

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci, hraní i filmy ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem stojí tři tisíce ** 4K už dává smysl i s cenou kolem deseti tisíc korun

David Polesný | 54

Nová 3D tiskárna je 10× rychlejší než současné modely pro domácí i komerční trh

Nová 3D tiskárna je 10× rychlejší než současné modely pro domácí i komerční trh

** Vědci vytvořili nový typ rychlé 3D tiskárny ** 3D tiskárna používá standardní materiál ** je 10× rychlejší než srovnatelné tiskárny a to i v porovnání s drahými komerčními modely

Karel Javůrek | 52

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

** Concorde byl nejrychlejším dopravním letadlem ** Atlantik dokázal přeletět za cca 3 až 3,5 hodiny ** Před osmnácti lety tragická havárie provoz těchto letadel prakticky ukončila

David Polesný, Jiří Černý | 39Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů