A není jednodušší ovládat virus pomocí klasických tweetů jak to dělá Jiří Ovčáček?
Kdo, neznám.
100% ochrana nikdy nebude, proto třeba já používám na citlivé záležitosti speciálně určený NB, na kterém neprovozuji žádnou sociální síť, nechodím na žádné neznámé stránky a slouží čistě pro finanční, obchodní operace a ke komunikaci s úřady, advokátem. Z mobilu důvěrné věci neřeším vůbec.
A nebylo by jednodušší se vykašlat na to hajlování?
Zajímavá technika, já si pomocí steganografie zaznamenávám informace o veškerých svých heslech do obrázku, který používám jako pozadí na ploše, pro případ kdybych nějaké zapomněl, ale přitom to mají všichni v rodině na očích. 😀Je ale zvláštní toto používat jako jednoduché, bezparametrické příkazy, když si to autor přece mohl nastavit tak, aby se v určitém pořadí prováděli automaticky bez nutnosti zadávání příkazů.
Je to celé podivné, že by twitter vkládal obrázky v nezměněné podobě bez překomprimování? I Facebook dělá nové verze. Ledaže by ta metadata byla opětovnou kompresí či zmenšováním záměrně zachovávána.
Vzpomínám-li si dobře, v praveku byl k mani SW, kterym se do obrazku dal vlozit text. Metadata se tehdy u obrazku ještě nepoužívala, nebo alespoň ne bezne. Zajimave na tom bylo pro mne jen to, ze vlozeny text nebyl videt (zase sel precist jen tim SW) a ze zustaval citelny i když clovek ten obrazek protahl mnoha filtry PS a třeba jej i radne orezal. Pocitam, ze komprese by mohla také nevadit.Jinak zajimavy napad to je. Vytvorit si stranky, posilat na ne třeba svůj denní program, nebo jídelníček, nebo preni Jeziskovi a VIR bude cist 3. slovo 5. sloupce a reagovat. Hezky :)
Rika se tomu watermarking
Nevyhodou pro utocnika je, ze fb, google a jini se ted pokousi nahradit obrazky nejkvalitnejsi verzi. Snadno se muze stat, ze jejich verze bude klasifokovana jako 'mene kvalitni' nebo 'jiz ji mame v databazi' :) Obrazek se spravne zobrazi, ale metadata budou jina.Ale take se muze stat presny opak, vsude se rozsiri obrazek s prikazy. Utocnik treba dostane screenshoty z 5000 zarizeni. Coz bude zaznamenano jako podezrela aktivina. Nehlede na to, ze bude mit 4999 fotek, o ktere nemel zajem :)
Jenze on pres ty obrazky virus nesiril. On tomu viru posilal jen prikazy pres ty obrazky. Navic predpokladam ze vir sledoval jen ten jeden dany ucet. Pokud se v jeho novem tweetu objevil obrazek, tak ho stahl, precetl prikaz a ten provedl. Takze i kdyz by se objevil obrazek na dalsich 4999 profilech, vir by to nezajimalo.Aspon tak jsem teda pochopil jak to fungovalo.
Názor byl 1× upraven, naposled 19. 12. 2018 14:12
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.