Guyver: vložte PCMCIA kartu do svéhu Palmu

Přestože možnosti rozšíření dnešních kapesních organizérů třídy Palm je již o poznání lepší než před několika lety, stále tu něco chybělo. Chyběla tu možnost rozšíření o velké množství standardních a levných komponentů.
U současných Palmů můžete - jste-li ovšem majitelem příslušně vybaveného modelu - povětšinou rozšířit pouze úložnou paměť na aplikace prostřednictvím paměťových SD karet. Lépe na tom jsou majitelé přístrojů od HandEry či Handspringu, kteří mohou prostřednictvím standardních CompactFlash (HandEra) či vlastních slotů připojit kupříkladu modem či čtečku čárového kódu.

Velkou nevýhodou těchto řešení byla jejich nedostupnost i jejich vysoká cena. Tento problém se však dá řešit s pomocí košilky Guyver americké společnosti RV Tec. Ta totiž dokáže rozšířit možnost vašeho Palmu o slot pro rozšiřující PC karty typu II, které se již několik let úspěšně využívají snad ve všech přenosných počítačích. Díky této skutečnosti je jich na trhu poměrně hodně a i jejich cena nebývá nikterak závratná (především ve srovnání se stejnými zařízeními určenými do slotů CompactFlash).

Klepněte pro větší obrázek

V současné době je tato košilka - která se zasunuje do spodního systémového konektoru - k dispozici pouze ve vezích pro modely m500 a Sony Clie a podle našich informací se pracuje i na verzích pro jiné typové řady organizérů Palm.

Košilka Guyver má vestavěn vlastní procesor (ten se stará o komunikaci mezi PCMCIA kartou a sériovým rozhraním palmu) a je napájen vlastní Lithium-iontovou baterií - napájení je tedy nezávislé na bateriích samotného Palmu, jehož vestavěné zdroje nebyly na takovou energetickou zátěž projektovány. Firmware košilky lze softwarově updatovat - dá se tedy předpokládat, že v budoucnu může podporovat daleko více PCMCIA karet než v současnosti.

K čemu však takto rozšířeného Palma lze využít? Největší výhodou je podpora karet s bezdrátovými technologiemi - ať již se jedná o GSM či GPRS modemy nebo síťové WiFi karty - seznam podporovaných zařízení je opravdu široký.

Ve zkratce:

Košilka rozšiřující Palmy řady 500 a Sony Clie o komunikační schopnosti
Podporované karty: PC Card II, komunikační a paměťové karty
Hmotnost: 100 gramů
Šířka: 12 mm
Baterie: Li-Ion 3,6V 1000 mAh

Váš názor Další článek: Windows XP SP1 již k dispozici z oficiálního serveru

Témata článku: Lithium, PAL, Starý přístroj, PCMCIA, PCM, Čtečky čárových kódů, Palma, SD Card, Rozšiřující konektor


Určitě si přečtěte

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 33

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 135

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk