GTS Pohoda Doma – první paušál za dial-up

Boj za internetový paušál je věčný. Přes spoustu problémů, protahování a jednání jsme nakonec dospěli do bodu, kdy můžeme říci – paušál je. Samozřejmě, ne všichni z něj budou nadšení, ne všichni jej budou využívat, ne všichni prohlásí, že již není za co bojovat. Ale i tak to můžeme brát jako vlaštovku, která to jaro možná udělá.
GTS Pohoda Doma – první paušál za dial-up

Tento týden bude ohledně internetových paušálů přes dial-up rušno. Dnes má GTS tiskovou konferenci s oficiálním představením zde popisovaného tarifního programu a kvůli tomu také Český Telecom přeložil ze čtvrtka na dnešní ráno tiskovou konferenci na téma testovacího provozu připojení k internetu přes paušál. GTS umístila materiály o novém programu na web s předstihem, takže je můžeme prozkoumat již nyní.

Takže o co jde

GTS Pohoda doma
měsíční platba 599 Kč
* plus nutný tarif od Telecomu
Poplatek za zřízení 599 Kč
* po půlroce používání je vrácen
internet mimo špičku zdarma
internet špička  
 každá z prvních 10 minut 1,19 Kč
 každá další minuta 0,99 Kč

GTS začala od února nabízet nový doplňkový cenový program GTS Pohoda Doma, který za cenu 599 Kč včetně DPH (491 bez DPH) nabídne volání přes volbu operátora a současně možnost připojení k internetu mimo špičku a víkendech bez ohledu na dobu připojení nebo přenesená data.

Důležitým upozorněním je, že se stále jedná o doplňkový program, tento tarif tedy platíte spolu s vaším tarifem u Telecomu. A jak to u takových tarifů bývá, nemůžete jej kombinovat s Home Mini. Takže si k tomu musíte připočítat ještě alespoň 347 Kč za nejnižší Telefon 70. Výsledná cena za mimošpičkový paušální internet tak dosáhne na 946 Kč včetně DPH.

Připojení k internetu ve špičce je pak tarifováno 1,19 Kč za prvních 10 minut a 0,99 Kč za každou další (ceny s DPH). Tyto ceny jsou obvyklé a pokud vám připadají vysoké, nikdo vám nebrání použít pro internet ve špičce služeb jiného operátora.

Zřizovací poplatek za zavedení GTS Pohoda Doma je 599 Kč, nicméně při placení faktur do termínu je vám po šesti měsících uplatněna mimořádná sleva v jeho výši. Takže při používání delším jak půl roku jej dostanete zpět. Více informací o cenách najdete v kompletním ceníku (PDF).

Pro paušální přístup na internet musíte využívat služeb GTS, voláte tedy přes konkrétní telefonní číslo, nemůžete se tak připojovat přes Volný a neplatit za to mimo špičku nic. Tato podmínka je ale vcelku logická a jen málo omezující.

Jakou má konkurenci?

Ač se jedná o první byť časově limitované paušální připojení k internetu přes dial-up, nelze říci, že by bylo zcela bez konkurence. Různých modelů připojení k internetu je dnes již celá řada a tak se bude muset GTS Pohoda Doma hodně snažit.

Přímo GTS nabízí levné ADSL bez limitu dat, kde se cena pohybuje okolo 1000 Kč s DPH. Toto ADSL lze kombinovat s nejlevnějším tarifem Home Mini (220 Kč s daní) a tak dosáhnout na plné nelimitované připojení o zhruba 300 Kč dráž. Pochopitelně ale ADSL je dostupné jen v omezeném množství lokalit a tak není GTS Pohoda Doma bez šance.

Po celé republice jsou ale dostupné paušální datové programy mobilních operátorů, které také za velmi podobné ceny nabízejí mobilní přístup k internetu kdekoli. Pokud ale využíváte takový mobilní přístup jen k připojení stolního počítače a nikam tedy necestujete, je připojení přes GTS zajímavou volbou. Přece jen rychlosti připojení a odezva paketů přes mobilní telefon nejsou nejlepší a také tu jsou vyšší pořizovací náklady.

Pro méně datující tu stále bude Internet 780 (dříve Home Internet) za 463,6 s DPH. Tedy za polovinu toho, co pořídíte v kombinaci GTS + tarif Telecomu. Samozřejmě dostanete jen 13 hodin mimo špičku, ne vše, ale i tak to může stačit. Pokud si k němu přikoupíte doplňkový tarif i-surf s 25 hodinami mimo špičku, dostanete stále nižší cenu (882 s daní) a vyjde vám to na zhruba 1,5 hodiny denně mimo špičku. Pochopitelně, 1,5 hodiny je méně než celá noc, ale přesto tento tarif nelze kvůli paušálu paušálně zavrhnout.

Doporučení

Ve volbě operátora panuje u nás konkurence, takže lze použít pravidlo – nabízí to jeden, budou ale další. Objeví se různé modely s různými cenami. Budou se lišit v paušálech, v cenách za volání nebo v cenách za internet mimo časovou zónu zahrnutou do paušálu.

Nejedná se o žádnou charitu, 200 Kč za nelimitované připojení a podobně to prostě není. Přesto dokáže jistě mnoha domácím uživatelům citelně usnadnit život. Nejen snížením celkových cen za připojení, ale také určitou jistotou pevných nákladů spojených s připojením k internetu. Nebudete prostě otvírat účet od Telecomu s klepajícíma rukama plni obav.

Pokud vás okolnosti nutí nadále využívat připojení k internetu přes dial-up a váš pravidelný měsíční účet za telefon je přes 1000 Kč s výrazným podílem datových přenosů, je jistě namístě uvažovat o řešení přes GTS. Jistě, paušální připojení jen mimo špičku a o víkendech vám stále nedá plnou svobodu volby, kdy se chcete připojit na internet, v každém případě ale nemusíte své večerní připojení k internetu sledovat se stopkami v ruce.

Diskuze (71) Další článek: GTS začíná nabízet paušál na internet přes dial-up

Témata článku: Internet, Přenesené číslo, Pohoda, Celá noc, Výrazný podíl, Doma, DOM, Placený tarif, Stopka, Mobilní telefony mini, Nejlevnější mobilní telefony, GTS, Up, Časový limit, Paus, Měsíční platba, Dóm, Paušál, Plný internet, SurfSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

** WhatsApp je jedna z nejrozšířenějších komunikačních aplikací ** Obsahuje mnoho skrytých funkcí, které vylepší používání ** Zde najdete tipy na ty nejužitečnější

Adam Kos
WhatsAppTipy a triky
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Vy a počítač: Používáte datovou schránku?
redakce
Vy a počítačDatová schránkaAnkety
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečná „díla“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Herní filosofie: hry jsou stále větší a delší, ale chceme to?

Herní filosofie: hry jsou stále větší a delší, ale chceme to?

Jak jinak nalákat pozornost než tím, že slíbíte, že toho bude hodně a vydrží to dlouho? Problém je, že to nemusí být vždy bonus. Opravdu si přejeme, aby hry trvaly stovky hodin?

Vojtěch Matušinský
Téma
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA