GSM nově a to vysokokapacitně

Firma Nokia zveřejnila na výstavě PT/ExpoComm v Číně nový vysokokapacitní systém GSM.
Pro mobilní systém GSM začínají zlaté časy. Jelikož počet uživatelů mobilních telefonů stále stoupá, je třeba zvětšovat kapacitu technického vybavení této velké mobilní sítě. Ke konci tohoto roku se totiž předpokládá více jak 500 miliónů uživatelů mobilních telefonů a v roce 2005 už to bude 1 miliarda.

A kdo jiný by měl přijít s novým a revolučním zlepšením pro tuto "kupu" lidí než průkopník na poli GSM firma Nokia. Vždyť první GSM telefonát byl uskutečněn prostřednictvím sítě Nokia již v roce 1991. To už je dávno, co ? Tato firma nyní zveřejnila nový vysokokapacitní systém GSM na výstavě PT/ExpoComm v Číně. Nová technologie by měla zlepšit již avizovanou kapacitu a dále pak výkonnost a efektivitu sítí GSM. Pomocí ní dojde k desetinásobnému zvýšení kapacity současných konvenčních sítí. Mimo to se kapacita ústředen více jak zdvojnásobí na počet 400 000 uživatelů a to při podstatně menších nákladech.

Tyto zlepšení poskytují nové produkty mobilní sítě :

  • mobilní ústředna MSC (Mobile Switching Centre)
  • základnová stanice s integrovaným s integrovaným přístupovým a přenosovým zařízením BSC (Base Station Controller)
  • a řada nástrojů pro plánování a informační management
S předchozích údajů je patrné, že vývoj sítí GSM není ještě zdaleka ukončen. Vždyť avizované desetinásobné zvýšení kapacity sítě je více než velkým krokem kupředu. Zvyšující se počet uživatelů mobilních telefonů je signálem, že v blízké budoucnosti tyto telefony jistě nahradí klasické "nemobilní". Pokrok se nedá zastavit, vždyť ještě nedávno na sebe naši předkové pokřikovali na 100 metrů a nyní se mohou domluvit kdykoli a kdekoli. Když ovšem zrovna nespadne siť Eurotelu, je v dosahu signál, máme nabitou baterku, … :-)
Váš názor Další článek: Pevná linka zdarma a není to vtip

Témata článku: , , , , , , ,