Cetl jsem clanek dost na rychlo, takze jsem mozna prehledl zminku o projektu Genome@home, ale pokud neznate, mrknete na http://genomeathome.stanford.edu/Ceska stranka projektu je na http://gah.don.czFellow
Pokud se rozšíří model placení za čas vašeho PC a společností platících takové výzkumy bude více, tak se lehce může stát, že budeme vypočítávat atomovky a biologické zbraně.
V tomto vidím nebezpečí.
Pane autore, rád bych poznamenal, že se mi vůbec nelíbí váš přístup k projektu SETI@Home. Z vašeho článku vyplývá, že SETI@Home není ničím víc než pohou zábavou, "chytáním ufonů", jak doslova píšete. Rád bych vás tímto upozornil, že se jedná o seriózní vědecký projekt, který by v případě úspěchu mohl mít na budoucnost lidstva přinejmenším stejný vliv, jako objevení léku proti rakovině.
Vážený pane Diviši,
řád se nechám poučit. Sdělte mě i informacímchvitým čtenářům, jaký "úspěch" by tedy mohl Seti@Home zaznamenat (tj. co považujete za úspěch tohoto projektu) a jak pomůže lidstvu srovnatelně s objevením léku proti rakovině. Budu rád, když se oprostíte od slov "mohl by", neboť na této úrovni diskutovat neumím. Předpokládejte, že Seti@Home objeví signály inteligentní civilizace vzdálené pár set světelných let. Jak to prospěje lidstvu (srovnatelně s lékem proti rakovině)?
Třeba tím, že tato civilizace bude v medicíně a i v jiných oborech daleko před námi a nebudeme muset tyto problémy řešit, ale jen převezmeme jejich znalosti. Pravda tato civilizace může být i na horším stupni vývoje, či mít úplně jiné vlastnosti než naše civilizace. Ale i tak nás toto poznání dokáže o mnoho posunout dopředu, neboť spolu budeme moci komunikovat ...
Samozřejmě že objevení Ufonů pomůže Lidstvu i při boji proti rakovině, začneme s nimi komunikovat, oni přiletí a sesmaží nás. A tím vyřeší i problém s rakovinou
Vážený pane Hlavenko,
omlouvám se možná poněkud útočný tón předchozího příspěvku. Vidím to tak, že případné úspěšné navázání kontaktu s jinou technicky vyspělou (ne nutně vyspělejší) civilizací (či "pouhé" objevení jejích signálů) by mělo na lidstvo jistě nezanedbatelný sociokulturní dopad. Bylo by jistě naivní domnívat se, že "ufoni" budou znát lék proti rakovině; komunikace a výměna znalostí by však s sebou mohla přinést velký pokrok ve vědě i kulturní rozvoj (nicméně nepochybně by se našla i spousta jedinců, kterým by existence jiných inteligentních bytostí ve vesmíru byla celkem lhostejná). Vzdálenost světelných let přitom nemusí být překážkou, když to trochu přeženu, je to jako říci, že to, co se děje např. v Americe nemá absolutně žádný vliv na Česko. Samozřejmě, bráno ve vesmírném měřítku, je tu onen nepřekonatelný limit rychlosti světla, ale proč uvažovat pouze v krátkodobém hledisku?
Do problematiky existence (inteligentního) mimozemského života bych se zde nechtěl pouštět, neboť by se to už netýkalo tématu článku. Snad bych jen poznamenal, že existence života mimo Zemi se jeví v současné době jako poměrně pravděpodobná; pro existenci inteligentního života však momentálně nemáme žádné (byť nepřímé) důkazy. To samozřejmě neznamená, že žádný neexistuje...
P.S. Používám nadále podmiňovacího způsobu, neboť objevení umělých nepozemských signálů z vesmíru je možné, ale ne jisté -- stejně tak jako objevení léku proti rakovině.
P.P.S. Z projektu SETI@Home jsem přešel na Intel-United Devices Cancer Research Project -- ne proto, že bych ho považoval za důležitější, nýbrž proto, že chci podpořit rovnou měrou oba projekty.
Dobrý den;
díky za příspěvek, je vidět, že se vlastně v názoru na věc zcela shodujeme. Zcela souhlasím, že navázání přímého, bezprostředního či "interaktivního" kontaktu by přineslo to, o čem píšete. Od objevení signálu k této komunikaci ale asi bude hodně daleko, právě z důvodu překážky rychlosti světla. Zda je nějakými prostředky překročitelná nebo ne - v současné době a za současného stavu vědy ne, zbytek je sci-fi...
zdraví
jh
Co mi vadí je, že pitomej Taskmanager (W2K) nerozlišuje Idle time, takže není na první pohled vidět, co se na mašině děje... Kdyby tomu dali ještě jednu barvu - jako je červená pro Kernel Times.
Tomu nak nerozumim, preci v Task manageru ve W2k vidim preci presne co a na kolik procent vyuziti CPU na masine bezi !?!?!?!
Kdyz jede seti@home, je vyuziti stale 100%. Cervene je vyznacen podil kernelu, ale neni videt, kolik berou standardni aplikace a kolik seti@home, ktery bezi v Idle Time (vyuziva pouze volny vykon).
Kdo má víc?
4281 kousků
Ty parchante , na cem to jedes?
7565 kusů. Jedu to na kalkulačce a už mě z toho bolej prsty
za mě to počítá levná dvojcecka z Ugandy :) za hrst rejže
Mozna proto, ze jedu uz celkem dlouho:Registered on: Mon May 24 18:31:44 1999 UTC Jedu to na dual PIII 450 a posledni rok i PIII 667a sem tam co se naskytlo, bylo zneuzito , konzolovy klient v davce cca 20 kousku Actual status:Results Received 4293 Total CPU Time 7.406 years Average CPU Time per work unit 15 hr 06 min 43.0 sec Average results received per day 3.96 Last result returned: Mon May 13 10:43:08 2002 UTC
Name (and URL) Vit Results Received 1890 Total CPU Time 4.383 years Average CPU Time per work unit 20 hr 18 min 56.2 sec Average results received per day 1.75 Last result returned:Mon May 13 10:59:00 2002 UTCRegistered on:Thu May 27 10:19:45 1999 UTC
A tuz tak je to ... Results Received 4304 Total CPU Time 7.424 years Average CPU Time per work unit 15 hr 06 min 37.6 sec Average results received per day 3.97 Last result returned: Mon May 13 12:25:01 2002 UTC Registered on: Mon May 24 18:31:44 1999 UTC
Pano Hlavenko,
kde jste prosim nasel, ze Distributed.Net ma problemy? No vidite a ja z tech anglickych textu na strankach projektu pochopil, ze se hlavni servery projektu pouze presunuly k jinym ISP (presun samozrejme pusobil problemy), kterych se nabizelo zdarma hned nekolik a to jeste vyber byl limitovan, ze si kluci s D.net dali jako pozadavek, aby to bylo blizko jejich bydliste . Proc varite z vody? Distributed.Net nekonci a cesky tym je v RC5 projektu na peknem 16. miste na svete.
Dejte priprave svych clanku trochu sanci a prectete si na netu par informaci. Napriklad jste zapomel napsat, ze "koncici" Distributed.Net ma v tomto odvetvi nejlepsi klienty, dostupne pro vsechny platformy, nejlepsi statistiky a zazemi. A troufnu si tvrdit, ze je dnes i nejrychlejsim ze vsech projektu. Ony totiz ty setrice obrazovky od Seti se moc nechytaji...
Meli by jste se poucit a i sve servery posunout nekam ku Praze, abych se na linkach v radech megabitu necitil pri navsteve vaseho serveru jako bych pouzival modem 14.400.
A abych nevaril taky z vody, zde najdete informace o stehovani serveru:
Tady se dozvite, proc se stehovalo:
http://n0cgi.distributed.net/cgi/dnet-finger.cgi?user=nerf
Tady, jak se stehovalo za pouziti FedEx Express
http://n0cgi.distributed.net/cgi/dnet-finger.cgi?user=dbaker
Jinak jsem se dival, na titulni strance je skutecne stara informace...
Jestli to asi není tím, že umím anglicky
Ty problémy tam jsou a samozřejmě existenční - pokud d.net nebude někdo hostovat zadarmo, tak projektu hrozí zánik. Jinak ovšem přeji d.net aby to přežil a českému týmu další úspěchy
Jestli to nebude tim, ze mozna zas tak dobre ne. Serverhosting zadarmo s sirkou pasma kolem 3Mbit/s (coz je soucasna potreba d.net) vam dneska v USA nabidne kazdej Pepa z Horni Dolni. Takze nemlzte a zkuste se priste podivat i jinam nez na titulni stranku nektereho z projektu. Ty dva odkazy v minulem prispevku jasne ukazuji, ze problemy jsou a budou, ale diky participantum projektu neni problem je resit a vyresit.
Ale? A kdopak třeba konkrétně? Stačí uvést jednoho providera, přesně odkaz na stránku, kde mě nabídne hostování serveru zadarmo s 3Mbit/s a více.
To vite, to je ale vetsinou nutne, abyste mel nejaky smysluplny projekt, ktery nabidnete lidem zdarma. Kdyztak napiste na email, poradim vam, jak takovy projekt vypada, jak z nej odstranit tu spoustu blikajicich obrazku, co akorad lidem otravujou zivot.A nedivte se proboha porad, uz to neni vtipny.Radsi mi reknete, proc adrenaline.cz 10x ze 100 pokusu hlasi connection refused a proc dodnes newlinx neni adminitrovatelny pod necim jinym nez pod IE.
No to doufám, že se to před koncem nesesype! Pracně jsem se prodral mezi "horních 15 tisíc" a kdyby to ted zrušili, tak bych se snad zbláznil.
17. místo mezi zeměmi v seti@home je taky slušné umístění
Tak by si clovek mohl vydelat na mikroplatby za placeny web, ne?
to je dobrej nápad, můj comp prozahálí několik hodin denně. Jenom bych musel propočítat jestli by to na elektrice nesežralo víc než vydělalo Přeci jenom to v úsporném režimu nebere tolik jako při plném zatížení.
Mimo jiné bych mohl vydělávat i na pracovním počítači
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.