Intel | Grafické karty | Intel Arc

Grafiky Arc Alchemist za rohem. Jako první dorazí nejvýkonnější A770, soupeř pro RTX 3060 Ti

Intel se nedávno pochlubil novými testy výkonu chystaného výkonného modelu vlastní grafické karty Arc A770. Zástupce Intelu v rozhovoru pro web PC Games Hardware prozradil, že uvedení karet už je na spadnutí a dočkáme se tak už velmi brzy.

Výkonná herní grafická karta Intel Arc A770 cílí na střední segment hráčů, kteří chtějí slušný výkon v nových hrách za přijatelnou cenu. I to je důvod, proč Intel v grafech výkonu srovnával tento model proti oblíbené GeForce RTX 3060 Ti od Nvidie, přičemž o něco slabší Arc A750 má jít cenou i výkonem proti základní GeForce RTX 3060.

Karta Arc A770 bude k dispozici od různých výrobců v různém provedení, takže bude k dispozici jak s 8 GB paměti GDDR6, tak i 16 GB GDDR6. Nabídka modelů bude zahrnovat i různě přetaktované varianty přímo z výroby, s různými typy chladičů a podobně. Podporována bude technologie Resizable Bar a také Microsoft DirectStorage.


Nejoblíbenější grafické karty

Gigabyte GV-N4070WF3OC-12GD Gigabyte GV-N4070WF3OC-12GD
nabízí 28 obchodů za ceny od 15 279 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené grafické karty


Pro někoho může být špatnou zprávou absence HDMI 2.1, ale to by nakonec mohlo být řešitelné přes adaptér z DisplayPortu 2.0. Jaké ale budou finální specifikace karet, to zatím přesně nevíme.

Je jasné, že Intel musí postavit ceny opravdu velmi agresivně, protože jde proti AMD a Nvidii, jejichž karty už mají dlouholeté zákazníky a odladěné ovladače nejen pro moderní, ale i starší hry. Intel tak musí adekvátně postavit cenu tak, aby vyvážila tuto nevýhodu a zaujala případného hráče, kterého například už moc nezajímá hraní starších her a problémovou emulaci rozhraní DirectX9 tak vůbec neřeší.

Diskuze (7) Další článek: Instagram musí zaplatit obří pokutu. Propálil telefonní čísla a e-maily dětí

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: AMD, Intel, Nvidia, Grafické karty, Intel Arc, Řešitel, Grafická karta, Roh, Karta, Grafika, GeForce, Model, Games Hardware, Pro, Arc Alchemist, Arc, Resizable BAR, Microsoft DirectStorage, Grafické karty na Heureka.cz