Hardware | Počítače | Nvidia | Grafické karty

Grafiku GeForce GTX 1650 je možné uchladit pasivně. Bez větráků ji jako první nabízí Palit

Grafická karta GeForce GTX 1650 nepatří mezi trhače asfaltu, ale pro běžné hraní ve Full HD je to dobrá střední třída s cenou kolem 4 tisíc korun. Zatím byly v prodeji pouze modely s klasickými ventilátory. Výhodou ale je, že jsou často v krátké verzi, která se hodí do menších skříní. Palit ale nyní jako první přichází se zcela pasivní verzí.

Nový model Palit GeForce GTX 1650 KalmX je totiž vybaven obřím chladičem bez ventilátoru, takže je grafika absolutně tichá. Používá přitom standardní frekvence jádra v podobě 1 485 MHz v základu a až 1 665 MHz při boostu.

Zvyšování frekvence a udržení této vyšší frekvence je ale pochopitelně závislé od proudění vzduchu ve skříni. Teplo se totiž samozřejmě stále generuje a pokud ho ze skříně nebudete efektivně odvádět, nevyužijete potenciálu výkonu karty na maximum.

Karta je vybavena 4 GB paměti GDDR5 a vystačí si s 75 W přímo ze slotu PCI Express. Mezi výstupy je jedno HDMI a dva Displayporty. Koncová cena na našem trhu bude poměrně příznivá - kolem 4 500 korun.

Diskuze (5) Další článek: YouTuber se baví kreslením aut v Malování. Bizarní zábava si získává příznivce

Témata článku: Hardware, Počítače, DisplayPort, Nvidia, Grafické karty, Ventilátor, GeForce GTX, Skříň, Frekvence, Větrák, Palit GeForce GTX, Grafika, PCI Express, Karta, MHz


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

** Windows 10X přijdou již ke konci roku ** Microsoft vydal emulátor, kde systém ukázal ** Vývojáři musí upravit své aplikace

Vladislav Kluska | 58Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky