Nvidia | Grafické karty | EVGA

Grafika za padesát tisíc: EVGA vydala nejvýkonnější edici GeForce RTX 2080 Ti Kingpin

Uvedení každé nové grafiky ze série Kingpin je u společnosti EVGA velká událost. Tato speciální série patří u každé generace k tomu nejlepšímu, co lze na trhu s grafickými herními kartami zakoupit. Teď tu máme očekávaný model Geforce RTX 2080 Ti a je to obdivuhodný kus hardwaru.

Kartu osobně navrhl Vince Lucido, též známý pod svojí přezdívkou Kingpin, a parametry jsou úctyhodné. PCB nese 12 vrstev s velmi vysokou disperzí elektrických cest pro minimalizaci jakéhokoliv rušení. Na návrhu se podílel IIIya Tsemenko, legendární volt-modder známý pod přezdívkou TiN.

Napájecí kaskádu tvoří 16+3 fází a podle prvních ohlasů nemá karta problém ani s extrémním taktováním pod dusíkem, kdy spotřeba grafiky dosahuje skoro na 600 W. Proto je také třeba kartu napájet hned třemi 8pinovými konektory. Velmi silný a kvalitní zdroj je tedy nutností.

Na rozdíl od minulých generací grafických karet ze série Kingpin má tato karta poprvé kapalinový chladicí systém „vše v jednom“. Celý okruh funguje na principu proudící kapaliny skrze radiátor, kde je kapalina ochlazována pomocí dvou ventilátoru a následně proudí zpět do bloku na grafickém čipu, kde se kapalina ohřeje a celý proces se opakuje.

Bohužel kapalina ochlazuje jenom grafický čip, ostatní komponenty jsou osazeny velkým měděným pasivem, který ofukuje jeden 100mm ventilátor. Jedná se tedy o hybridní způsob chlazení.

Grafická karta je osazena konektorem, ze kterého budou nadšeni fanoušci extrémního taktování. Slouží pro monitorování napětí čipu, teplot napříč všemi 12 senzory, které jsou na grafické kartě přítomny. Na samotném chladiči se dále nachází OLED displej, který informuje uživatele o aktuálních frekvencích na GPU, pamětech a teplotách.

Co ovšem potenciální zájemce nepotěší je cena tohoto modelu. Ty činí 1 899 eur, v přepočtu tedy bezmála 50 tisíc korun. To je skoro o dvacet tisíc více, než co stojí nejlevnější edice od ostatních výrobců. Jedná se tedy o produkt pro ty největší fanoušky extrémního taktování.

Diskuze (1) Další článek: Počítač za půl milionu a úchvatné displeje: Acer chce uspokojit rozmlsané kreativce

Témata článku: Nvidia, Grafické karty, Alan Turing, EVGA, Grafická karta, Kapalina, Kingpin, Čip, GPU, Edice, Grafický čip, Karta, Grafika


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 118

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu