Nvidia

Grafičtí fajnšmekři si stěžují. Když mají více karet ve SLI a k tomu G-Sync, výkon výrazně spadne

Nároční hráči si poslední měsíce ztěžují na problémy s poklesem herního výkonu v případě, že provozují více grafických karet v zapojení SLI v kombinaci s monitorem podporujícím G-Sync. Výsledkem takového zapojení by měl být excelentní výkon grafický výkon, ale podle všeho si SLI a G-Sync moc nerozumí a ve výkonu je znát propad.

Na celý problém se proto podívala redakce Extremetech a její závěry jsou značně překvapivé. Z testu vyplývá, že výkonnostní propad je v některých hrách opravdu veliký a pro majitele 4K monitorů dost patrný, viz některé z výsledků uvedené v grafech výše. Nvidia se k věci zatím nevyjádřila.

Problém je nahlášen od verze ovladače 391.××, někteří majitelé tohoto řešení dokonce tvrdí, že problém už trvá od generace Pascal. To by představovalo už skoro tři roky.

Diskuze (13) Další článek: Nové tekuté palivo dokáže uchovávat sluneční energii až 18 let

Témata článku: Hardware, Nvidia, Grafické karty, G-Sync, Grafický výkon, Zapojení, Pascal, Herní výkon, Problém, Náročný hráč, Výkon, Výkonnostní propad, Fajnšmekr, SLI, Extremetech, Grafická karta, Propad, Monitor, Excelentní výkon, Karta, Celý problém


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB