iPad | Adobe

Grafici se mohou začít radovat. Photoshop pro iPad už se finalizuje a na iPad se chystá i Adobe Illustrator

Vypadá to, že plány Adobe dostat jeho slavné grafické aplikace na iPad nejsou limitované jen na Photoshop. Agentura Bloomberg tento týden oznámila, že se intenzivně pracuje i na verzi Illustratoru pro tablet Applu. 

První představení aplikace by mělo nastat teď začátkem listopadu na konferenci Adobe MAX, plná verze by pak měla dorazit během příštího roku. Illustrator pro iPad má obsahovat totožné funkce jako jeho desktopová verze.

To samé Adobe tvrdil i o Photoshopu, který je snad historicky nejočekávanější aplikací na iPad. Ten se momentálně nachází ve fázi beta testování a poslední zprávy uvádějí, že aktuální verzi postrádá řadu klíčových funkcí. Jestli Adobe aplikaci skutečně vydá bez nich, není jisté, nicméně zástupce společnosti pro Bloomberg uvedl, že Photoshop pro iPad se pravděpodobně bude rozšiřovat za chodu. I tom má být řeč na nadcházející konferenci. 

Photoshop a Illustrator jsou nejvýraznější zástupci balíčku softwaru Creative Cloud. Oba dva programy používají tisíce kreativců po celém světě - Photoshop k tvorbě bitmapové grafiky a Illustrator pro vektorovou grafiku. iPad by se s nimi konečně stal plnohodnotným nástrojem pro designovou tvorbu, což je to, o čem Apple sní od prvního vydání tabletu. Výhodné je to i pro Adobe, firma dostane další prostor, kde prodávat své předplatné.

Ačkoli je zpravodajská agentura Bloomberg důvěryhodná, stále se ale nejedná o oficiálně potvrzené informace. Už 2. listopadu však začíná vývojářská konference Adobe Max, kde by se vše mělo potvrdit. 

Diskuze (12) Další článek: Xiaomi začalo prodávat vlastní monitory. První 34" model cílí na hráče, má 144 Hz a prohnutou obrazovku

Témata článku: Apple, iPad, Adobe, Grafický editor, Adobe Photoshop, Grafika, Verze, Adobe Max, Creative cloud, Bloomberg, Grafik, Adobe Illustrator, Aplikace, Photoshop pro iPad, Agentura Bloomberg

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky