GPS a Bluetooth v jednom

Chytrá řešení jsou často velmi jednoduchá. Proč připojovat ke kapesnímu počítači objemné GPS s anténou, když můžete mít samotné GPS připojené přes Bluetooth. Socket Commmunications to právě uvádí na trh.
Firma Socket Commmunications umí velmi dobře Bluetooth, její řešení v provedení Compact Flash a PC card patří rozhodně k těm nejlepším. Nyní na Comdexu představila další vychytávku a to GPS přijímač, který se připojuje k počítači přes Bluetooth.

Výhody jsou jasné na první pohled. Do počítače nemusíte přidávat žádné rozměrné zařízení. Současná GPS řešení mají právě nevýhodu ve vestavěné anténě, která automaticky zvětšuje rozměry. Existují řešení s externí anténou, ta ale vyžaduje připojení kabelem a není to tedy tak intuitivní řešení.

Klepněte pro větší obrázekBluetooth GPS Receiver všechny tyto problémy odstraňuje. Na pohled to vypadá jako nevýrazná šedá krabička s kompaktními rozměry 50 x 90 x 16 mm. Nenajdete tu žádný displej, jen tři diodky a konektor pro případné připojení externí antény.

Bluetooth bývá v lepších Pocket PC a noteboocích již integrovaný a pokud ne, vždy se to dá vyřešit buď přes krabičku na USB či PC kartu. Celkové řešení tedy nebude zabírat nějak mnoho prostoru a nebude rušit při práci. Navíc GPS přijímač můžete umístit na libovolné místo s lepší viditelností a počítač používat v přirozenější podobě než kdy lovíte signál z družic. Jasným problémem k vyřešení je spotřeba energie. GPS ani Bluetooth dokáží spotřebovat pořádnou porci, Socket Communications nicméně uvádí, že tento přijímač by měl mít výdrž nejméně 6 hodin trvalého připojení. Pohání jej Li-Ion akumulátor, který lze dobíjet i v autě.

Bluetooth GPS Receiver je kompatibilní se standardními programy využívajícími GPS. GPS se obvykle připojuje přes sériový port a právě sériový port je to, co umí Bluetooth ve standardu. Není tu tedy žádný viditelnější problém s kompatibilitou.

Na trhu bude celosvětově dostupný od příštího měsíce za cenu 449 dolarů.

Diskuze (4) Další článek: USB klíčenka s pamětí již s podporou USB 2.0

Témata článku: GPS, Bluetooth, Družice, Vestavěná anténa, Auto antény, Auto GPS, Compact, Kompaktní rozměr, Jed, Rozměrné zařízení, Receiver

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů