Google Stadia | Streamované hraní

Googlu trvalo 16 měsíců, než do Stadie přidal vyhledávání. Sklidil za to hromadu vtípků

Když se řekne Google, asi si představíte vyhledávač. Obě dvě slova už jsou tak trochu synonyma. Proto je trochu zarážející, že v jeho herní platformě Stadia neexistoval způsob, jak vyhledávat hry. Pole k tomu určené prostě nebylo. Nebylo tam 16 měsíců. Google jej přidal až teď a na sociálních sítích to vyvolalo sérii vtipů.

Žádná služba není při svém spuštění dokonalá, zvlášť tak ambiciózní projekt jako Stadia. Člověk by si ale řekl, že v ní budou alespoň takové základy, jako vyhledávací pole. Ale ne, kdo chtěl najít konkrétní hru, musel projíždět celý katalog, který aktuálně čítá 172 titulů.

Google problém vyřešil po 526 dnech, chcete-li 16 měsících. A slavnostně oznámil, že Stadia tento týden konečně dostane plnohodnotné vyhledávací pole s našeptávačem, kam můžete psát názvy her. „Tak to je teda revoluce,“ zní nejčastější reakce.

Vyhledávací pole není jediná novinka. Hry se budou řadit podle nového způsobu, uživatelé je budou mít roztříděné do skupin bezplatné, zakoupené a Stadia Pro. Google také avizuje, že časem by měla přijít nová stránka aktivit, kde lidé budou moci sledovat, co hrají jejich kamarádi a jaké mají úspěchy, podobně jako na Steamu.

V neposlední řadě Stadia získá nástroj pro hromadné mazání screenshotů a nahraných videí, plus uživatelé Androidu dostanou přístup na platformu přes webový prohlížeč.

Diskuze (1) Další článek: Přicházejí biohybridi: U.S. Army chce pro roboty živé svaly

Témata článku: Google, Sociální sítě, Android, Steam, Google Stadia, Streamované hraní, Vyhledávač, Community, Hromada, Katalog, Activity Feed, Vtípek, Pole, Platforma, Stadium, Stadia, Vyhledávání, Telefony s Androidem na Heureka.cz