Google | Google Duo

Google zpřístupňuje videohovory i přes webové Zprávy. Na pozadí je zpracuje Duo

Google Duo je komunikátor zaměřený na video a audio hovory a byť by se zdálo, že stojí na pokraji zájmu, po celém světě jej využívají stamiliony uživatelů. Nyní se proto integruje i do webové verze Zpráv pro Android.

Aplikace Zprávy na Androidu slouží jako výchozí místo pro posílání SMS a MMS zpráv. Předinstalovaná je na všech telefonech v rámci programu Android One a nově ji nasazuje i Samsung a další výrobci. Na podporovaných trzích totiž slouží i jako komunikátor skrze RCS, toho se ale u nás zřejmě jen tak nedočkáme. i přesto ale Google přidává novinky, které jsou dostupné i v Česku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Skrze Google Duo si zavoláte i v rámci Zpráv pro Android na webu.

Jednou z nich je i integrace právě Google Duo do webové verze Zpráv. Na mobilních telefonech se již dlouhou dobu nachází pod univerzální ikonou pro videohovory, na webu se ale nově objeví přímo logo Dua. Po kliknutí se otevře nové okno, kde automaticky skrze webovou aplikaci dojde k započetí hovoru. Princip je tedy stejný, jako na mobilních telefonech.

Aplikaci Zprávy můžete stahovat a aktualizovat z Obchodu Play.

Diskuze (3) Další článek: Ford v listopadu představí elektrické SUV inspirované ikonickým Mustangem

Témata článku: Google, Software, Internet, Android, Samsung, Mobilní aplikace, Komunikace, Google Duo, Android One, Vertikální video, Skrze Google Duo, Webová verze, Telefon, Obchod Play, Započetí, Pozadí, SMS, Videohovor, MMS, Česká republika, Aplikace, Komunikátor, ZprávyJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
První Quake dostal remaster s původní hudbou. Zahrát si ho můžete na PC i konzolích

První Quake dostal remaster s původní hudbou. Zahrát si ho můžete na PC i konzolích

Oznámení revitalizované verze Quakea nás sice má podle úniku z minulého týdne čekat až zítra, ale už na začátek Quakeconu si Bethesda připravila malý dárek.

Martin Nahodil
QuakeOznámení
Aplikace pro Android ve Windows 11 budou vyžadovat alespoň 8 GB RAM
Karel Kilián
Windows 11Mobilní aplikaceAndroid
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Kalifornie je přísnější než EU. Zakazuje benzínové sekačky a zahradní techniku se spalovacím motorem

Kalifornie je přísnější než EU. Zakazuje benzínové sekačky a zahradní techniku se spalovacím motorem

** EU chce od roku 2035 zakázat auta se spalovacími motory ** Kalifornie jde dál - od roku 2024 zakáže benzínové sekačky ** Prý v některých směrech znečišťují ovzduší více než auta

Karel Kilián
ZnečištěníZahradyUSA