Google | Google Duo

Google zpřístupňuje videohovory i přes webové Zprávy. Na pozadí je zpracuje Duo

Google Duo je komunikátor zaměřený na video a audio hovory a byť by se zdálo, že stojí na pokraji zájmu, po celém světě jej využívají stamiliony uživatelů. Nyní se proto integruje i do webové verze Zpráv pro Android.

Aplikace Zprávy na Androidu slouží jako výchozí místo pro posílání SMS a MMS zpráv. Předinstalovaná je na všech telefonech v rámci programu Android One a nově ji nasazuje i Samsung a další výrobci. Na podporovaných trzích totiž slouží i jako komunikátor skrze RCS, toho se ale u nás zřejmě jen tak nedočkáme. i přesto ale Google přidává novinky, které jsou dostupné i v Česku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Skrze Google Duo si zavoláte i v rámci Zpráv pro Android na webu.

Jednou z nich je i integrace právě Google Duo do webové verze Zpráv. Na mobilních telefonech se již dlouhou dobu nachází pod univerzální ikonou pro videohovory, na webu se ale nově objeví přímo logo Dua. Po kliknutí se otevře nové okno, kde automaticky skrze webovou aplikaci dojde k započetí hovoru. Princip je tedy stejný, jako na mobilních telefonech.

Aplikaci Zprávy můžete stahovat a aktualizovat z Obchodu Play.

Diskuze (3) Další článek: Ford v listopadu představí elektrické SUV inspirované ikonickým Mustangem

Témata článku: Software, Google, Internet, Android, Mobilní aplikace, Samsung, Komunikace, Android One, Google Duo, Vertikální video, Česká republika, Telefon, Videohovor, SMS, MMS, Komunikátor, Aplikace, Pozadí, Zprávy, Obchod Play, Skrze Google Duo, Webová verze

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky