Google | Google Asistent | Soukromí

Google znovu začne poslouchat nahrávky z Asistenta. Tentokrát ale vyžaduje souhlas

Přesně před rokem se rozpoutala bouře, kdy se zjistilo, že chytré domácí reproduktory mohou předávat některé nahrávky na další zpracování, které probíhá u reálných lidí. Firmy tuto možnost zrušily, Google ji ale nyní přináší zpět. Účast v programu je ale dobrovolná a je nutné ji prvně odsouhlasit.

Pokud doma používáte chytrého Asistenta od Googlu třeba v rámci reproduktorů Google Home či Nest, veškeré zaznamenané příkazy se ukládají do vašeho Google účtu. To se ostatně týká i pokynů pro Asistenta na chytrém telefonu. Vše si můžete zobrazit přímo ze služby Moje aktivita. Podobné logování slouží nejen k přehledu pro vás, ale i ke zlepšování služby. Google se totiž může na něm učit, co provedl správně a co naopak špatně.

V minulosti právě ale ty nahrávky, kde se něco nepovedlo, mohly skončit u reálné osoby, která si je poslechla a následně vyhodnotila. A byť se jednalo o anonymizovaný úryvek (tedy bez spojení s konkrétním Google účtem), nahrávky často obsahovaly velmi osobní výjevy z domácnosti – jednalo se třeba i o ty záznamy, kdy se Home spustil i v momentě, kdy neměl.

Google, stejně jako Amazon který podobný problém řešil u své Alexy a Apple u Siri, tuto kontrolu zrušil. Nyní ale přichází s aktualizovanými podmínkami a dotčené uživatele obeslal e-mailem, ve kterém informuje, že připravil nové nastavení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Tento e-mail vám možná došel do schránky. Informuje o novém nastavení v rámci účtu.

Nově je tak zcela na vás, zda chcete nahrávky ukládat k dalšímu zpracování a pomoci tak vylepšit službu, byť za cenu toho, že nahrávku možná někdy někdo uslyší. Stále ale platí, že cokoliv v rámci sekce Moje aktivita, si můžete nejen zobrazit, ale i smazat, což lze i hromadně. Nastavit si dokonce můžete i automatické mazání aktivit po určité době.

Diskuze (11) Další článek: Aplikace TeamViewer QuickSupport umožní vzdálené ovládání všech zařízení s Androidem

Témata článku: Hardware, Software, Google, Apple, Bezpečnost, Amazon, Umělá inteligence, Google Asistent, Siri, Alexa, Chytrá domácnost, Google Home, E-mail, Sledování, Soukromí, Nest, Účet, Asistent, Home, Nové nastavení, Reproduktor, Má aktivita, Nahrávka, Souhlas


Určitě si přečtěte

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 13

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 125

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 243


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně